Тотнъм победи гостуващия Уотфорд (ВИДЕО)

Играчите на Маурисио Почетино доминираха през целия мач и поведоха в 16-ата минута

Тотнъм победи гостуващия Уотфорд с 2:0 в последната среща от 36-ия кръг на английската Висша лига и се утвърди на четвъртата позизиция, доближавайки се на само на точка до третия Ливърпул.

Играчите на Маурисио Почетино доминираха през целия мач и поведоха в 16-ата минута, когато Деле Али се разписа, възползвайки се от асистенция на Кристиан Ериксен.

Малко след почивката в 48-ата минута голмайсторът Хари Кейн удвои аванса на „шпорите” след пас на Киърън Трипиър. Постепенно домакините намалиха оборотите, но въпреки това „стършелите” не успяха да стигнат до попадение.

След успеха си Тотнъм остава четвърти със 71 точки и само на една зад Ливърпул, който е с мач по-малко. „Шпорите” са и на пет точки пред петия Челси. Уотфорд заема 13-а позиция с 38 точки и на 6 пред опасната зона.