Шпалир и разгром за Барселона в Испания (ВИДЕО)

Каталунците останаха непобедени след 5:1 над Виляреал

Напускащият в края на сезона Андрес Иниеста се отличи с две страхотни асистенции за разгромния успех на Барселона с 5:1 над гостуващия Виляреал в отложен мач от XXXIV кръг на испанската Примера.

Срещата се игра пред 54 743 зрители на „Камп Ноу“, които видяха как гостите правят шампионски шпалир за любимците им, а те пък излизат на терена с имената на своите майки на гърбовете.

Последното бе по случай Деня на майката, който отбелязаха в Испания, а резултатът бе открит от Фелипе Коутиньо в 11-ата минута.

Само пет по-късно Паулиньо изравни, а точно преди почивката Лео Меси оформи класиката след пас на Иниеста.

Малко след паузата Никола Сансон (54) вкара почетния гол за Виляреал, а в заключителните минути Усман Дембеле се отчете с две попадения, реализирайки в 87-ата и в 93-ата минути, за да оформи крайния резултат.

Така Барселона събра 90 точки, след като вече си осигури титлата, но продължава опита си да се превърне в първия тим, който няма загуба цял сезон в испанския футболен елит.

До края на каталунците остават два мача, а Виляреал е с 57 точки на шестата позиция.