Лудогорец започна успешно в Австрия (ВИДЕО+СНИМКИ)

Кешеру и Пауло бележат за втора поредна победа под ръководството на Аутори

Лудогорец започна с победа в контролите от подготвителния си летен лагер в Австрия.

Българските шампиони се наложиха с 2:1 над местния Вакер Инсбрук, който от новия сезон ще е новак в елита на страната, след като през миналия стана първенец на Втора лига.

Разградчани отбелязаха по едно попадение преди и след почивката, по време на която главният им мениджър Пауло Аутори направи 10 промени, като на терена остана само вратарят Хорхе Броун.

Впоследствие той също бе заменен от младия Даниел Наумов, който преодолян в самия край, когато Даниеле Габриеле бе изведен зад защитата и го прехвърли за крайното 2:1.

Иначе резултатът бе открит от Клаудиу Кешеру в 11-ата минута, когато Вандерсон опита пробив в пеналта, но бе спрян, ала румънецът засече от движение отбитата топка и я прати в мрежата от границата на пеналта.

В 27-ата минута Джоди Лукоки можеше да удвои, но стреля право във вратаря, а до почивката други сериозни опасности нямаше.

В средата и на двете полувремена пък бе дадена почивка на играчите заради горещото време в Инсбрук, а след паузата всички полеви футболисти на Лудогорец бяха заменени.

През втората част Якуб Швиерчок, Густаво Кампаняро и Марселиньо имаха шансове, но не сполучиха, а в 67-ата минута Жоао Пауло покачи на 2:0.

Той отправи хубав удар, след като Швиерчок се забави да нанесе удар и така бразилецът, завърнал се след наем в Ботев Пловдив, вкара втория гол за Лудогорец.

В заключителните минути появилият се като резерва юноша на шампионите Ивайло Климентов, който ще играе под наем в Дунав, отправи опасен изстрел, но вратарят на австрийците се намеси решително.

В самия край пък Вакер оформи крайния резултат, след като италианецът Даниеле Габриеле бе изведен зад защитата и преодоля резервата Наумов – 2:1.

СТАРТОВИ СЪСТАВИ:

ЛУДОГОРЕЦ: 1. Броун, 4. Сисиньо, 30. Моци, 2. Форстър, 6. Натанаел, 18. Дяков, 8. Лукас Саша, 63. Янков, 92. Лукоки, 88. Вандерсон, 28. Кешеру;

Лудогорец второ полувреме: Даниел Наумов, Цветомир Панов, Георги Терзиев, Рафаел Форстър, Димо Бакаров, Ивайло Климентов, Густаво Кампаняро, Марселиньо, Жоао Пауло, Върдил Мисиджан, Якуб Швиерчок

ВАКЕР: 1. Кнет, 5. Перич, 6. Хенинг, 8. Роман, 9. Дедич, 10. Ракоуитц, 13. Маак, 17. Майкъл, 19. Флориан, 29. Дурмус, 20. Доминик.