Симона Халеп се класира за втория кръг на "Уимбълдън"

Симона Халеп се класира за втория кръг на "Уимбълдън"

Румънката пропиля ранен пробив аванс, но след 2:2 тя спечели шест поредни гейма, с което взе първия сет и поведе с 2:0 във втория. До края тя запази преднината си, за да триумфира

Водачката в световната ранглиста по тенис Симона Халеп (Румъния) стартира с победа на Откритото първенство на Великобритания по тенис.
 

Халеп, която през миналия месец спечели първата си титла от Големия шлем след триумф на "Ролан Гарос", започна с убедителен успех над японката Куруми Нара с 6:2, 6:4 на тревата в Лондон. 

 
Румънката пропиля ранен пробив аванс, но след 2:2 тя спечели шест поредни гейма, с което взе първия сет и поведе с 2:0 във втория. До края тя запази преднината си, за да триумфира.

 
Халеп, полуфиналистка на "Уимбълдън" през 2014 година, ще играе във втория кръг срещу китайката Сайсай Чжън, която се справи със сънародничката си Цян Ван с 6:3, 4:6, 6:1.
Григор Димитров ще играе в Мадрид

През миналия сезон Гришо загуби на старта

Глушкова загуби финал от 14-годишна в Турция

Яна Ковачкова прави фурор в Анталия

Грушкова загуби финала на тенис турнир в Турция

Денислава Глушкова загуби на финала на сингъл на турнира по тенис на клей в Анталия (Турция) с награден фонд 30 хиляди долара.

Пегула към Сабаленка: Ти си най-добрата

Американската тенисистка Джесика Пегула се обърна към колежката си от Беларус Арина Сабаленка, от която загуби на финала на турнира в Маями (5:7, 2:6). 26-годишната Сабаленка спечели втората си титла през този сезон и 19-а в кариерата си.

Българче с тенис титла в Хърватия

Теодор Николчовски стана шампион при момчетата, а Карла Бързакова е вицешампионка при момичетата на сингъл на турнира до 12 г. от първа категория на Тенис Европа в Хърватия.

Сабаленка е шампионка в Маями (ВИДЕО)

Сабаленка спечели своята 19-а титла на сингъл и за първи път триумфира в турнира

Глушкова с голям обрат за финал в Турция

14-годишна чака българката на финал

Лия Каратанчева с титла на двойки

Безапелационен успех за българката и Макена Джоунс

Световната №12 сменя Русия с Австралия

Касаткина има 8 WTA титли в кариерата си