2. - Испания
  3. Осасуна с първа точка, Реал Сосиедад пак бие у дома (+ВИДЕО)

Осасуна с първа точка, Реал Сосиедад пак бие у дома (+ВИДЕО)

Два червени картона в Памплона, Карлос Вела с гол и асистенция за баските

Реал Сосиедад постигна втора победа като домакин във втория си мач пред собствена публика в Примера дивисион този сезон.

Жертва на „Аноета” стана отборът на Сарагоса, който загуби с 0:2 от баските след два гола за 6 минути през втората част.

След нулева първа част мексиканецът Карлос Вела пое нещата в свои ръце и изведе Сосиедад до успеха.

В 55-ата минута Вела асистира на Иниго Мартинес за 1:0, а в 61-ата бившият играч на Арсенал се разписа от дузпа за крайното 2:0.

Реал Сосиедад е 8-ми с две победи у дома и две загуби навън. Сарагоса заема 17-та позиция с 3 точки (победа и 3 загуби).

В друг мач от 4-ия кръг в Ла Лига Осасуна записа първа точка след 1:1 като домакин на Майорка.

15 000 на „Ел Садар” също не видяха гол през първата част и станаха свидетели на два след почивката.

Преди паузата обаче двата тима останаха с 10 души. Нападателят на Осасуна Хосеба Йоренте и бранителят на Майорка Хосе Нунес се сдърпаха и поеха към душовете в 34-ата минута.

Енрике Сола даде преднина на Осасуна в 69-ата минута, но израелецът Томер Хемед изравни за островния тим в 78-ата.

Осасуна е на дъното с тази точка, а Майорка е 3-ти с 8 пункта.