3. ДЕРБИ: Милиметри носят късен обрат и четвъртото място на Кристъл Палас (ВИДЕО)

ДЕРБИ: Милиметри носят късен обрат и четвъртото място на Кристъл Палас (ВИДЕО)

Уест Хем поведе у дома, но отстъпи драматично пред лондонския си съперник

Кристъл Палас постигна драматичен обрат и спечели с 2:1 визитата си на своя лондонски съперник Уест Хем от осмия кръг на Висшата лига.

Благодарение на успеха, дошъл след късен гол, зачетен след разглеждане с ВАР заради изключително тънка засада, гостите записаха втория най-добър старт в историята си и заеха четвъртото място във временното класиране с 14 точки.

Пред 59 912 зрители двата столични отбора изиграха интересно първо полувреме, в което създадоха доста голови положения, но Висенте Гуаита и Роберто направиха няколко добри спасявания.

Най-чистата ситуация за домакините пропусна Але в 29-ата минута, когато от няколко метра стреля право в стража на Палас. В 36-ата минута Фредерикс пък изчисти от голлинията след шут отблизо на Шлуп.

В 52-рата минута Огбона пропусна страхотна възможност. От шест метра бранителят, който бе оставен непокрит, стреля високо над вратата. Две минути след това Себастиан Але засече центриране на Фредерикс отдясно, завършвайки добра многоходова атака на "чуковете" - 1:0.

В 61-вата минута "орлите" получиха дузпа, след като Деклан Райс игра с ръка в наказателното поле. Ван Аанхолт изпълни в отсъствието на Лука Миливойевич, който пропусна двубоя заради натрупани жълти картони. Холандецът не пропусна от бялата точка - 1:1.

В 89-ата минута Джордан Аю прати топката във вратата на Роберто след удар отблизо. Страничният рефер вдигна флага си за засада и попадението първоначално бе отменено.

Ситуацията обаче бе разгледана от ВАР и стана ясно, че и в двете положения, в които имаше съмнения за засада, играчи на Уест Хем покриваха със сантиметри своите съперници, така че в крайна сметка голът правилно бе зачетен.
Така „чуковете“ останаха с 12 точки на шестата позиция в класирането, изоставайки с две от своя лондонски опонент.