3. Брайтън най-накрая се върна към победите, сълзи от щастие на "Амекс" (ВИДЕО+СНИМКИ)

"Чайките" прекъснаха серия от четири мача без успех с три точки срещу Борнемут

Брайтън сложи край на серията си от четири поредни срещи без успех в Премиър лийг, след като победи с 2:0 Борнемут на "Амекс Стейдиъм" в двубой от 20-ия кръг на английския шампионат.

Алиреза Джаханбахш откри още в третата минута, като това бе първи гол за иранеца в Англия и той го прие много емоционално. Аарън Муй реши всичко в полза на домакините в 79-ата минута. Между тези попадения Дан Бърн също се разписа, но ВАР отмени този гол заради подозително тънка засада.

Домакините започнаха много силно и още в третата минута взеха аванс. Това се случи след много добра контра, която премина през Дънк, Муй и Мапе. Последният получи в наказателното поле, след което върна към Джаханбахш. Иранецът стреля прецизно в далечния ъгъл, вкарвайки първи си гол с екипа на Братйън. Джаханбахш чака 1047 минути това попадение и след като го отбеляза, се разплака.

Още в седмата минута Борнемут можеше да изравни, но Мат Райън се намеси много добра и спаси удар на Джошуа Кинг. До почивката двубоят бе доста равностоен, но повече попадения нямаше.

В 57-ата минута Дан Бърн помисли, че също е вкарал първия си гол за Брайтън. Отбраната на Борнемут не успя да изчисти на два пъти топката след центрирането от фаул на Муй. Бърн се ориентира най-добре, обърна се и прати топката във вратата, но ВАР отмени попадението заради много тънка засада.Натискът на Брайтън продължи и в следващите минути шут на Муй премина встрани, а след това изстрел на Бисума срещна гредата.

Логичното се случи в 79-ата минута, когато Аарън Муй получи много добро подаване от Тросар, овладя добре и стреля в далечния ъгъл, оформяйки крайния резултат.

Вратарят на Хебър стана национал

Кабо Верде прати повиквателна за Марсио да Роса

Треньорът на Лайпциг: Ситуацията не е добре

Вижте какво каза Марко Розе

Треньорът на Реал (Мадрид) след загубата в Шампионската лига: Не сме свикнали с такива резултати

Треньорът на Реал (Мадрид) Карло Анчелоти разкри причините за загубата с 0:1, която "Кралският клуб" допусна при гостуването на Лил в мач от втория кръг на основната фаза в Шампионската лига.

18 мача от втория кръг на Лига Европа ще се изиграят днес

Днес ще се изиграят всички 18 мача от втория кръг на Лига Европа. Те са разделени в два часови пояса – по девет от 19:45 часа и още толкова от 22:00 часа българско време

Тежки санкции за Атлетико Мадрид

Атлетико Мадрид ще изиграе следващите си три домакински мача с частично затворени трибуни

Лил беше по-силен от нас, трябва да го приемем

Вижте какво каза Карло Анчелоти

Венсан Компани: Това не е краят на Байерн

Бяхме добре с топката, създавахме моменти, но Астън Вила има силен отбор, каза треньорът на Байерн

Треньорът на Астън Вила: Искам да се насладя напълно на този момент

Мениджърът на Астън Вила Унай Емери бе изключително щастлив след победата над Байерн Мюнхен

ОБЗОР: Ливърпул се справи с Болоня за 2 от 2 в ШЛ (РЕЗУЛТАТИ) (ВИДЕО)