2. - Англия
  3. Шефилд У изненада Брайтън за Купата

Шефилд У изненада Брайтън за Купата

Гостите имаха три поредни загуби в Чемпиъншип преди този мач

Шефилд Уензди изненадващо елиминира Брайтън за ФА Къп. Тимът от Чемпиъншип, който загуби последните си три мача, спечели с 1:0 гостуването си на представителя на Висшата лига. Единствения гол отбеляза Адам Рийч.

Вратарят на гостите Камерън Доусън спаси опасен удар с глава на Гаетан Бонг в началните минути. "Кукумявките" организираха няколко опасни контри и при една от тях Джейкъб Мърфи пропусна да открие резултата. В края на полувремето ветеранът Стивън Флетчър отправи силен удар под гредата, но вратарят на Брайтън Дейвид Бътън се намеси.

Втората част започна с пропуск с глава на Шейн Дъфи от домакините, а след това Флетчър се контузи и бе заменен от Сам Уинал. В 62-ата минута Бътън показа добър рефлекс след шут на Рийч, но в 65-ата лявото крило на Уензди стреля блестящо от фаул и откри в полза на гостите.

До края на мача Брайтън притисна съперника в търсене на изравнителен гол. Най-близо до попадението беше резервата Алиреза Джаханбахш в 77-ата минута. Иранецът стреля с атрактивна задна ножица, но топката премина над вратата.

Шефилд Уензди отстрани елитен съперник в турнира за първи път от 1993 година, когато на полуфиналите надделя срещу градския си съперник Шефилд Юнайтед, но после загуби спора за трофея срещу Арсенал.