Федерер се класира за третия кръг в Шанхай

Номер 1 в света Роджър Федерер (Швейцария) се класира за третия кръг на турнира по тенис от сериите "Мастърс" в Шанхай с награден фонд 3,5 милиона долара. Федерер победи квалификанта Йен-Хсун Лу (Тайван) с 6:3, 7:5 след 80 минути игра.

Номер 1 в света Роджър Федерер (Швейцария) се класира за третия кръг на турнира по тенис от сериите "Мастърс" в Шанхай с награден фонд 3,5 милиона долара. Федерер победи квалификанта Йен-Хсун Лу (Тайван) с 6:3, 7:5 след 80 минути игра.

31-годишният швейцарец не допусна пробив и пласира 22 печеливши удара в мача. Той загуби само 10 точки в 11 гейма, в които сервираше. Федерер проби в шестия гейм на първия сет, а във втората част мачът вървеше равностойно до 5:5, след което швейцарецът отново проби и затвори безапелационно мача със собственото си подаване.

Така швейцарецът се нуждае от още само една победа в Шанхай, за да си гарантира първото място в световната ранглиста за рекордна 300 седмица. Съперник на Федерер за място на четвъртфиналите ще бъде неговият сънародник Станислас Вавринка. Номер 13 в схемата Вавринка се нуждаеше от почти два часа, за да елиминира узбека Денис Истомин с 6:4, 4:6, 6:4.
В най-оспорвания мач от втория кръг Маркос Багдатис (Кипър) отстрани 12-ия поставен Милош Раонич (Канада) със 7:6(4), 6:7(5), 7:6(3) след 2:40 часа игра. Багдатис, който пласира 12 аса, ще срещне номер 5 в схемата Жо-Вилфрид Цонга (Франция), който победи сънародника си Беноа Пер със 7:6(7), 7:5.

Други двама французи отпаднаха във втория кръг. Номер 11 Ришар Гаске загуби от чешкия ветеран Радек Щепанек с 4:6, 4:6, а номер 15 Жил Симон претърпя поражение от Александър Долгополов (Украйна) с 3:6, 4:6.