Саша Илич: Горчивина, но съм мотивиран да продължим напред

"Когато дойдох, беше немислимо да се борим за титлата", заяви той

Треньорът на ЦСКА Саша Илич бе доволен от победата на своя отбор над Левски с 2:0 в последния кръг от efbet Лига. Специалистът похвали на няколко пъти своите играчи и заяви, че се гордее с тях, независимо, че не са успели да станат шампиони.

"Изиграхме фантастичен сезон и съм изключително горд от моите момчета. Сами се борихме срещу всички. Спечелихме 84 точки. Не играхме срещу отбори, които играят с юноши. Нямахме продължения по 12 или 15 минути. Не се гледаше ВАР само когато трябваше да се гледа за нас. Единствената глупост през сезона, която направихме, беше това срещу Септември, когато не играхме феърплей", започна Илич.

"Въпреки тази победа срещу най-големия съперник, остава известна горчивка, но съм мотивиран да продължим напред. Много е трудно да се бориш за титла при такива обстоятелства. Може да нямаме някакви изключителни качества или треньорът да не е съвършен, но играчите имат качества и трябва да наблегнем на това", продължи наставникът на ЦСКА.

"Когато дойдох, беше немислимо да се борим за титлата. Стъпка по стъпка, мач след мач, знаехме, че можем да се борим. В началото имаше бойкот на феновете, но работихме тихо и започнахме да връщаме привържениците на стадиона. 84 точки са много, но се оказаха недостатъчни за титлата", добави той.

"Не мога да кажа, че нещо конкретно ни липсваше, за да станем шампиони. На моменти имахме и ние късмет. Във футбола това са нормални неща. Много съм горд от отбора, тъй като показа характер. Изключително трудно е, когато всичко е срещу теб, да продължиш да се бориш", сподели специалистът.

"Имахме много отсъстващи момчета за днес, но тези, които играха, се справиха фантастично. Нямам забележки, много съм горд. Феновете усещат каква промяна има, след като дойдоха на стадиона. Ще говорим в следващите дни за моето бъдеще. Нищо не е сигурно във футбола. Не искам да говоря за моето бъдеще сега. Изключително тежко е, когато си победил най-големия си съперник, а не можеш да празнуваш. Трябва да наблегна, че съм изключително горд от моите футболисти и мога само да им кажа "главите горе", завърши Илич.

Още от Интервютa

Вратарят мечтае за медал с Черно море в края на сезона

Бившият халф на ЦСКА говори за представянето на "армейците"

Ще внимаваме срещу "сините" в последните минути

Върнах се в Локо София не да преживяваме, но не се получи, откровен е доскорошният треньор на "червено-черните"

Вижте ексклузивното интервю на селекционера за Novsport

Критиките в националния влияят, скоро ще има резултати

"Няма какво да губим", заяви нападателят на Пирин

Звездата на Локомотив Пловдив не иска да се фокусира върху информации за трансфер

Вижте какво каза Ренато Арена

ИЗБРАНИ НОВИНИ

Социални връзки