3. „Син“ кошмар: ЦСКА 1948 с обрат на „Герена“(ВИДЕО)

„Син“ кошмар: ЦСКА 1948 с обрат на „Герена“(ВИДЕО)

Левски загуби в дебюта на Николай Костов

Левски започна разочароващо новия сезон, след като допусна домакински обрат и загуба от ЦСКА 1948 с 1:2.

Рикардиньо откри на стадион „Георги Аспарухов“ в 32-ата минута, но в 41-ата Педриньо изравни от дузпа, а в 80-ата капитанът на гостите Елитон им донесе победния старт на кампанията и трите точки.

Срещата бе предшествана от нова фенска атака срещу мажоритарния собственик Наско Сираков, тъй като „Герена“ осъмна с надписи „Раев вън“, а призивът „Сираков – вън!“ бе опънат пред секторите „А“ и „Б“  на стадиона по време на мача.

Новият наставник на „сините“ Николай Костов остави на пейката Ивелин Попов за официалния си дебют и повери капитанската лента на защитника Сонко Сундберг, докато гостите от ЦСКА 1948 бяха без голмайстора си за миналия сезон Ивайло Чочев.

Още в първите минути феновете ултрасите от Сектор „Б“, които обявиха бойкот на ръководството и "сезон на протеста", скандираха „Оставка, оставка“, докато от секторите „А“ и „В“ отговориха с освирквания.

На терена обаче не бе особено интересно и в първите 30 минути не се случи нищо особено като двата отбора си размениха по един корнер.

Левски обаче откри резултата с първия точен удар в срещата. Двамата бразилци в „синята“ атака изработиха попадението, след като Уелтън проби в типичен стил и асистира на Рикардиньо, който не сгреши в 32-ата минута за 1:0.

Гостите имаха претенции за нарушение в началото на атаката, но такова не бе отсъдено след разглеждане на ситуацията със системата ВАР.

Тя влезе в действие само 5 минути по-късно, когато бе отсъдена дузпа в полза на ЦСКА 1948. След дълго преглеждане на дискусионното решение то остана в сила и зад топката застана Педриньо, който изравни в 41-ата минута.

Така почивката дойде при резултат 1:1. На полувремето двамата треньори Николай Костов на Левски и Атанас Рибарски на ЦСКА 1948 извършиха по една смяна.

В игра за "сините" се появи бившият капитан на националния отбор Ивелин Попов, докато за "червените" влезе Реян Даскалов. Това обаче не промени особено съотношението на силите. Левски продължи да играе по-активно, но без да създава чисти положения пред Наумов.

В същото време гостите предпочитаха да действат на контраатака и да използват статични положения.

Така се стигна до 79-ата минута, когато Бирсент Карагерен центрира от фаул и Симеон Петров с глава насочи топката към вратата на Левски. Пламен Андреев спаси, като изчисти в ъглов удар. При последвалия корнер обаче ЦСКА 1948 вкара за 1:2.

Карагерен направи ювелирно подаване, което падна точно на главата на Елитон и за централния бранител на гостите не бе проблем да разстреля Андреев от по-малко от десет метра.

В оставащите минути до края Левски хвърли всички сили в атака, но играта се накъса от многобройни фаулове, а и нападателите на домакините не показаха, че имат идея как да преодолеят Наумов, така че ЦСКА 1948 взе пълния комплект от точки.

Интересното е, че през миналия сезон двата отбора отново се срещнаха на старта и тогава пак ЦСКА 1948 спечели, като днешното поражение бележи 4-а поредна кампания, в която Левски тръгва със загуба.

Левски – ЦСКА 1948 1:2
1:0 Рикардиньо (32)
1:1 Педриньо (41, дузпа)
1:2 Елитон (80)

СТАРТОВИ СЪСТАВИ:

ЛЕВСКИ: 1. Пламен Андреев, 2. Жереми Петрис, 7. Роналдо, 8. Андриан Краев, 9. Рикардиньо, 11. Ел Джемили, 17. Уелтън, 23. Сонко Сундберг (к), 27. Асен Митков, 33. Хосе Кордоба, 88. Марин  Петков;

Резерви: 13. Николай Михайлов, 5. Келиан ван дер Каап, 10. Ивелин Попов, 14. Илиян Стефанов, 16. Преслав Бачев, 20. Асен Чандъров, 21. Кристиян Йовов, 22. Патрик-Габриел Галчев, 50. Кристиан Димитров;

Треньор: Николай Костов;

ЦСКА 1948: 29. Даниел Наумов, 24. Ерденис Гурища, 87. Симеон Петров, 5. Елитон (к), 31. Том Зарандона, 21. Емил Ценов, 28. Неделко Пишчевич, 39. Парвиз Умарбаев, 10. Георги Русев, 8. Педриньо, 20. Антонио Вутов;

Резерви: 33. Генадий Ганев, 11. Бирсент Карагарен, 9. Видар Кяртенсон, 23. Емил Виячки, 4. Мики Орачев, 92. Пиер Нгуинда Ндифон, 99. Радослав Кирилов, 22. Реян Даскалов, 13. Стоян Стоичков;

Любо Пенев: Не наказваме грешките на противника

Треньорът на Локо Пловдив очаквано не беше доволен от загубата с 0:2 от ЦСКА 1948

Валентин Илиев: Нямам право да кажа, че сме играли слабо