УЖАСЕН ШАМАР! Безобразен ЦСКА падна 0:2 от Сепси (ВИДЕО)

Две греди спасиха "червените" от исторически резил

ЦСКА започна със загуба участието си в европейските клубни турнири тази година.

„Червените“ паднаха с 0:2 от румънския Сепси, след като направиха куп кошмарни грешки и бяха наказани през второто полувреме, макар че бяха подкрепяни от около 12 000 свои привърженици на стадион „Българска армия“.

В 68-ата Мено Кох не се намеси добре в защита и това доведе до гол на Николае Паун, докато в 80-ата вратарят Густаво Бусато излезе неразчетно до тъчлинията, след което резервата Роланд Варга прати топката в опразнената мрежа.

След това гостите удариха и 2 греди, а в края се стигна до напрежение между футболисти на двата отбора.

Момчетата на Саша Илич определено не впечатлиха с играта си и така „армейците“ допуснаха първо поражение в Борисовата градина на международната сцена от 18 години насам.

Наставникът им, който не можеше да разчита на Амос Юга, Юрген Матей, Браян Морено, Брадли де Нойер и Данило Асприля, заложи на схема с трима централни защитници като един от тях бе лятното попълнение Браян Кордоба. Друг новодошъл – Матиас Фаетон, поведе атаката заедно със завърналият се след травма голмайстор през миналия сезон Дюкенс Назон, но и двамата разочароваха.

„Червените“ опитаха да овладеят инициативата веднага след началния съдийски сигнал на рефера Йохем Капфуис от Нидерландия.

В 3-ата минута феновете им отдадоха почит към легендата на клуба и българския футбол Трифон Иванов, който днес трябваше да навърши 58 години.

В 6-ата минута Тобиас Хайнц стреля от свободен удар, но в стената, а впоследствие не сполучи и при втория опит, пращайки топката високо над вратата.

Десет минути по-късно и Фаетон опита своя късмет с изстрел от границата на наказателното поле, но твърде леко и неточно.

В 20-ата минута Тибо Вион изведе хитро Тобиас Хайнц в наказателното поле, ала шутът на норвежеца бе блокиран.

Малко след това Мено Кох свали с глава след корнер към Джонатан Линдсет, който бе непокрит в пеналта, ала стреля неточно с глава.

В 28-ата минута гостите имаха отлична възможност да открият резултата, след като изведоха с дълго прехвърлящо подаване Козмин Матей сам срещу Густаво Бусато още на централната линия, където бе позиционирана „червената“ отбрана.

За щастие на ЦСКА румънците се засуетиха, а последвалият шут на Николай Паун бе крайно неточен.

Това обаче сякаш вдъхна самочувствие на Сепси и отборът заигра далеч по-добре като до почивката имаше още 3 добри положения.

При първото Балаша разочарова след удар с глава, при второто Щефанеску пробва безуспешно да прехвърли Бусато, който спаси и третото – шут на останалия очи в очи с него Щефанеску.

Така почивката дойде при нулево равенство, а от трибуните на „Българска армия“ се чуха и освирквания към футболистите, тъй като те определено не впечатлиха.

Второто полувреме започна с претенции за дузпа и от двата отбора.

Тези на гостите бяха свързани с едно симулативно падане на футболист в наказателното поле, докато ЦСКА поиска наказателен удар за игра с ръка в пеналта.

Реферът обаче подмина и двете ситуации, а системата ВАР не бе налична за този мач, така че играта продължи.

Тя бе равностойна и без чисти голови положения до 68-ата минута, когато Мено Кох сгреши и Сепси се възползва.

Нидерландецът първо се размина с топката при опит да я изчисти след един тъч, а после надцени скоростта си и позволи на гостите да отнемат пред наказателното поле на ЦСКА.

Последва удар на появилият се малко преди това Роланд Варга, избит от Бусато, но при добавката Николае Паун го преодоля и откри резултата.

Само 12 минути по-късно те го удвоиха след нова кошмарна грешка в защитата на ЦСКА. Този път вратарят Густаво Бусато напусна границата на наказателното поле и загуби топката от Рондон. Впоследствие тя стигна до Варга, който с прехвърлящ удар я прати в мрежата за 2:0 в 80-ата минута.

В 88-ата и в 89-ата пък гредите спасиха ЦСКА от трети гол, след като първо напречната отби шут от дистанция, а после страничната помогна на „червените“ да загубят само с 2 гола на своя стадион.

В самия край се стигна до искри между Фаетон и вратаря на гостите, които бяха потушени с жълти картони и за двамата.

В добавеното време резервата на „червените“ Майкъл Естрада пропусна отблизо да намали резултата и така ЦСКА ще трябва да спечели с поне 2 гола разлика реванша в четвъртък, ако не иска да отпадне още на старта в Европа.

ЦСКА – Сепси 0:2
0:1 Николае Паун (68)
0:2 Роланд Варга (80)

СТАРТОВИ СЪСТАВИ:

ЦСКА: 1. Густаво Бусато, 19. Иван Турицов (к), 4. Мено Кох, 13. Браян Кордоба, 22. Енес Махмутович, 15. Тибо Вион, 7. Джонатан Линдсет, 26. Марселино Кареасо, 14. Тобиас Хайнц, 11. Матиас Фаетон, 9. Дюкенс Назон;

Резерви: 12. Марин Орлинов, 25. Димитър Евтимов, 3. Сейни Сенянг, 6. Християн Петров, 8. Станислав Шопов, 10. Жираир Шагоян, 16. Георги Чорбаджийски, 20. Асен Дончев, 23. Илиян Антонов, 24. Марк-Емилио Папазов, 29. Майкъл Естрада;

Треньор: Саша Илич;

СЕПСИ: 33. Роланд Никзули, 77. Аднан Аганович, 13. Денис Чоботариу, 44. Михай Балаша, 20. Андрес Думитреску, 21. Исник Алими, 6. Николае Паун, 11. Мариус Щефанеску, 10. Козмин Матей, 8. Джордже Йон, 18. Павол Шафранко;

Резерви: 1. Дину Молдован, 98. Унор Гедо, 9. Виталие Дамашкан, 17. Дариус Ороян, 22. Франсиско Жуниор, 25. Богдан Отелица, 30. Акос Нистор, 59. Шериф Калаку, 82. Бранислав Нинаж, 97. Роланд Варга, 99. Марио Рондон;