Алекс Николов: Има светлина в тунела

Алекс Николов: Има светлина в тунела

Младата звезда на родния волейбол говори след поражението от Франция на Евроволей 2023

Младата звезда на българския волейбол Александър Николов не скри силните си емоции след отпадането на България от Европейското първенство за мъже. "Трикольорите" отстъпиха на осминафинал от олимпийския шампион Франция с 0:3 гейма в зала "Конгресна" в Двореца на културата и спорта във Варна. За селекцията на Пламен Константинов предстои участие в олимпийската квалификация в Китай.  

Алекс, за какво най-много съжалявате след този двубой. Беше ясно, че излизате за всичко или нищо.

-Да, но поне според играта, която показахме, не оставихме всичко на терена, което е тъпо. Единствено за това съжалявам, че не успяхме поне да се сборим с тях. Ясно е, че те са по-добрият отбор, но можехме поне да се сборим по по-различен начин. 

 Започнахте много силно в първия гейм. Реално какво ви пречупи психически?

-Пречупи ни голям брой лични грешки. Ние ги водихме с 2-3 точки. Аз бях сигурен, че ще вземем гейма, но допуснахме лични грешки и то в лесни ситуации, които стопиха разликата и после ни натиснаха със сервис.

Толкова ли е трудно да се играе срещу отбор като Франция? 

-Честно казано, аз очаквах доста по-добър отбор на Франция, защото все пак са олимпийските шампиони и съм чувал само неща за тях. За първи път имах шанс днес да играя срещу Франция мъже. Да, по-добри са, но не мисля, че разликата е такава, каквото очаквах. Така че, поне, има светлина в края на тунела. 

 Реално нямате много време за почивка, защото ви предстои олимпийска квалификация. Европейското първенство е вече зад гърба ви. Какви изводи трябва да си направи отборът и какво трябва да промени сега?

Не знам. Не знак какво трябва да добява и какви промени трябва да настъпят. Сега разбрах, че няколко наши колеги за съжаление прекратяват кариерата си, което е много тъжно и предполагам, че ще дойдат нови момчета. Факт – за начало е някаква промяна, но дали ще бъде за добро или не, не е ясно. Въпросът е да се съберем бързо след това неуспешно първенство и да се опитаме поне да се класираме за Олимпиада.

След това лято с Теодор Салпаров и Георги Братоев, които се отказват, какво може да им кажеш ти на изпращане?

Точни тези двама човека на мен са ми много на сърце. С Теди буквално съм израстнал. Още от 2010 година живеехме един до друг и с баща ми бяха много добри приятели, аз със сина му. Семейни приятели сме от много отдавна. С Жоро Братоев имах възможност сега за първи път да бъда в един отбор с него и наистина смятам, че този човек много разбира от волейбол, и трябва да продължи да се занимава с волейбол. Наистина много ми е тъжно и за двамата. Със сигурност си пролича, че повдигаха много духа по време на тренировки. Двама феноменални играчи и много съжалявам, че бях на живо да ги видя как се отказват, защото на мен тези неща ми въздействат емоционално и силно.

 

Шеф на ЦСКА критикува Керкез и похвали Христо Янев

„За всички е ясно, че ЦСКА се намира на място, което не му приляга“

Аморим: Вярвам, че идните години ще станем шампиони

“Всичко може да стане в мача с Астън Вила”, добави треньорът на Манчестър Юнайтед

Национал от “Тича“: Черно море може да бие всеки един отбор

Младежкият национал от Черно море Николай Златев смята, че единствено от тях ще зависи на кое място ще завършат през пролетния полусезон.

Александър Димитров: Случаят с Вуцов дойде от никъде

Треньорът на националния отбор на България Александър Димитров  направи анализ на отиващата си 2025 година и сподели очакванията си за новата година

Асен Златев: Надявам се да се намерят радетели, които да помогнат на българските щанги

Новият президент на Българската федерация по вдигане на тежести с първи коментар

Босът на Локо (Сф) за мача с ЦСКА: Шансовете са 50:50

Вижте интервю с Иван Василев

Кирил Котев: Чака ни много работа за Евро 2028 (ВИДЕО)

Техническият директор към Българския футболен съюз Кирил Котев е поредният гост в подкаста на централата.

Бруно Жордао: ЦСКА може да гони титла и Купата

Полузащитникът на ЦСКА – Бруно Жордао, даде интервю за Дарик при откриването на новия магазин на „червените“

Бойко Величков: В ЦСКА се мисли само за развитие, вървим във вярната посока

„ЦСКА прави стъпки към европейските стандарти“