Треньорският рестарт в efbet Лига

Треньорският рестарт в efbet Лига

За 9 кръга 8 отбора смениха наставниците си

Девет кръга и осем треньорски смени. Такава е черната статистика в Efbet Лига на старта на новия сезон. Поредният, който се оказа на трудовата борса, е Даниел Моралес. Специалистът се раздели с Ботев Враца след загубата в Кърджали от Арда с 0:4. Бразилецът се задържа на стадион "Христо Ботев" точно година при втория си престой в клуба.

Със сигурност договорът ще бъде скъсан и на Хосе Мария Бакеро от Славия, а мястото му заема опитният Иван Колев. Въпрос на ден или два е рокадата на стадион "Александър Шаламанов" да стане факт. Експериментът с испанската легенда на Барселона се превърна във фиаско за "белите", които се смъкнаха да последната позиция с едва 4 точки. 

Началото на сезона бе белязано и "червени" промени, след като ЦСКА уволни Саша Илич, а в Бистрица ЦСКА 1948 махна Атанас Рибарски. За да не остане по-назад, Пирин взе пример и се раздели с Радослав Митревски, което не се понрави на феновете. Треньорският рестарт продължи като домино ефект да заразява и останалите.

В Пловдив кризата в Ботев превърна Станислав Генчев в бърза жертва, а специалистът се задържа едва 6 кръга преди да си отиде. Бившият му отбор Локомотив София също предприе промени, а Стойчо Стоев хвърли оставка след 1:3 от Етър у дома. Любопитното е, че промените и при "канарчетата" , и при "железничарите" доведоха до положителни резултати. "Жълто-черните" спечелиха 7 точки след 2:1 над Етър, 3:1 над Славия и 2:2 с Лудогорец. А дебютът на Данило Дончич начело на "червено-черните" бе съпътстван от успех в малкото столично дерби при 2:1 над Славия. 

Към днешна дата с най-дълъг стаж начело на отбор от елита е Илиан Илиев. Опитният специалист кара своя седми сезон на "Тича". 

Янтра е на път да загуби една от звездите си, елитни тимове искат Георги Бабалиев

Клубове от бившите съветски републики също са в схватка за него

На 72 годишна възраст почина един от най-големите футболисти на Петрич Димитър Христов Карадалиев

На 7 юни в 12 часа си отиде от този свят най-големият халф за всички времена на Беласица, участник в звездния отбор при влизането на отбора в А група през  1980 година, Димитър Христов Карадалиев

Сделката по смяната на собствеността на Левски в последна фаза

Компанията „София Кепитъл“ вече е вписана

Юношите U19 пак биха Албания в контрола (ВИДЕО)

Юношеският национален отбор на България до 19 години записа втора поредна победа над Албания в рамките на седмица.

Спряган за Левски последва клуба в социалните мрежи

Левски е все по-близо до осъществяването на третия си летен трансфер, след като халфът на Динамо Махачкала Усем Мрезиг, спряган за „сините“, започна да следва официалния профил на клуба в социалните мрежи.

Официално: Любо Пенев поема Локо Сф от следващата седмица

Следващата седмица ще обявим назначението на Любослав Пенев за треньор на Локомотив София, разкри собственикът на клуба Веселин Стоянов БГНЕС. Договорът му ще е за 1+1 години.