Беатрис Адад Мая се оттегли от турнира по тенис в Гуадалахара

Беатрис Адад Мая се оттегли от турнира по тенис в Гуадалахара

Вижте подробности

Бразилката Беатрис Адад Мая се оттегли от турнира по тенис на твърди кортове в Гуадалахара (Мексико) от сериите УТА 1000 с награден фонд 2 788 468 долара заради контузия на ръцете.

Адад Мая пострада при инцидент в хотела в Гуадалахара след счупване на паравана на душкабината в стаята й. 27-годишната бразилска тенисистка се е нуждаела от няколко шева на двете ръце.

„Ще ми трябват няколко дни, за да оздравеят раните, така че мога да се върна на корта за последната част от годината и да продължа да преследвам целите си за 2023-а“, каза Адад Мая в публикация в социалната мрежа Инстаграм.

Седмата поставена Вероника Кудерметова (Русия) се класира за третия кръг след победа над канадката Южени Бушар с 6:2, 6:7(4), 6:4 за два часа и 49 минути игра.

Италианката Мартина Тревизан отстрани номер 15 в схемата и нейна сънародничка Ясмине Паолини със 7:5, 6:2 и също достигна до третия кръг, подобно на американката Хейли Батист, който отстрани 16-ата поставена Каролина Плишкова от Чехия със 7:6(5), 5:7, 7:6(4).

Десетата в схемата Виктория Азаренка (Беларус) надигра Робин Монгомъри от САЩ с 6:1, 6:1 само за 70 минути и се класира за втория кръг, както и американката София Кенин, която елиминира Керъл Чжао (Канада) с 6:4, 6:3 в мач, продължил час и 23 минути.

Италианката Камила Джорджи се справи с 14-ата поставена Маяр Шериф (Египет) със 7:5, 6:3 на старта, а Емилиана Аранго от Колумбия отстрани 11-ата в схемата рускиня Анастасия Потапова с 6:4, 6:3 и също си осигури място във втория кръг.

Лидия Енчева с впечатляваща победа в Пазарджик

Националката показа страхотен характер и се класира за втория кръг на турнира от ITF

Трима наши тенисисти с победи в Куршумлийска Баня

Янаки Милев, Динко Динев и Джордж Лазаров продължават във втори кръг

Лиа Каратанчева се класира за втория кръг в Пазарджик

Българската националка Лиа Каратанчева се класира за втория кръг на сингъл международния турнир по тенис за жени на клей в Пазарджик с награден фонд 40 хиляди долара и гостоприемство

Известни са потенциалните съперници на България за Световна група на турнира по тенис Купа "Дейвис"

Тимът на България разбра евентуалните си съперници за мача през февруари следващата година от Световна група за Купа "Дейвис" - неофициалното световно отборно първенство по тенис за мъже.

Димитър Кузманов се класира за втория кръг в Търгу Муреш

Димитър Кузманов се класира за втория кръг на турнира по тенис на клей в Търгу Муреш в Румъния

Изабелла Шиникова записа две победи за ден в Монастир, продължава напред на сингъл и двойки

Българката имаше добър ден

Гергана Топалова се класира за втория кръг на турнира в Ножен-сюр-Марн

Тя продължава напред във Франция

Девет българки на турнир от ITF за жени в Пазарджик

Девет български тенисистки ще играят в първия кръг в основната схема на сингъл на турнира от ITF за жени в Пазарджик „Goto Diamonds Cup". Надпреварата се провежда на базата на ТК „Фаворит" и е с награден фонд 40 хиляди долара.

Пазарджик е домакин на международен ITF курс за съдии „бяла значка“

Трима български съдии участват