Ризеспор даде двойно по-голяма заплата на Мартин Минчев

Ризеспор даде двойно по-голяма заплата на Мартин Минчев

Вижте подробности

Турският Ризеспор е успял да привлече Мартин Минчев, след като му предложил двойно по-голяма заплата от тази, която взема в Спарта Прага. Турците показали огромно уважение към нашия национал и дори му изпратили частен самолет, който да го вземе от столицата Чехия.

Варненцът останал впечатлен от това отношение и приел да смени клуба, още повече, че за него перспективата в Спарта не била добра. Шефовете на чешкия шампион искали Минчев да преподпише, тъй като договорът му изтичал през 2024 година, но той не бил доволен, че не играе редовно.

Тогава на Мартин му било казано, че ако не поднови контракта си, ще бъде изпратен да играе за дубъла на Спарта.

В Ризеспор Минчев направи страхотен дебют и е с главна заслуга за пълния обрат при гостуването на Коняспор. Юношата на Черно море се появи в игра в 73-тата минута при 0:1 и в 89-ата изработи дузпа, от която неговият тим изравни резултата.

Във втората минута на добавеното време пък Ризеспор вкара втори гол и стигна до победата. След петия кръг на турското първенство тимът заема трето място с 10 точки, с равен актив с втория Галатасарай и на 2 от лидера Фенербахче. Първите два отбора имат по един мач по-малко.

Шеф на Спартак: Изпълнили сме всички изисквания за получаването на лиценз

От футболния съюз обаче уточниха, че Спартак има право да обжалва решението.

Свежи пари в касата на ФК ЦСКА 1948 заради Елитон

Централният защитник Елитон се очаква да подпише нов договор с Гьозтепе, пишат медиите в Турция.

Ботев Враца иска с Христо Янев и във Втора лига

Врачани са близо до изпадане и днешният домакински двубой с Крумовград се очертава като ключов и дори последен шанс за тима да се добере до бараж.

Петър Колев: И Марек, и Дунав не са готови за елита

Това няма да е лична битка с Георги Чиликов, имам договорка да остана и за следващия сезон, обяви треньорът на дупничани

Левски загуби двама за Кърджали заради картони

Двама футболисти на Левски - Карлос Охене и Майкон, ще получат санкции от Дисциплинарната комисия след мача с Черно море, завършил с победа за „сините“ с 2:0.

Мач със залог за Локо Пд и на сбогуване за Хебър

Срещата е в Пазарджик и ще бъде предавана по DIEMA и ще можете да го проследите на живо с NOVSPORT.COM.

Ботев Враца търси спасение срещу Крумовград

Мачът ще бъде предаван по DIEMA и ще можете да го проследите на живо с NOVSPORT.COM.

ЦСКА 1948 и Септември в мач към оцеляване в елита

И двата отбора още не са си гарантирали мястото

Веласкес: Гарантирахме второто място след 10 години, чувствам се горд

Старши треньорът на Левски Хулио Веласкес остана доволен от играта на отбора си при успеха с 2:0 над Черно море