Локо Пд пред нов рекорд

Локо Пд пред нов рекорд

Вижте подробности

Победната серия на Локомотив Пловдив беше спряна в Разград.

Двубоят завърши 1:1 и така "черно-белите" не успяха да подобрят рекорда си за най-много поредни победи в елита (9), а само го изравниха, пише „Мач Телеграф“.

Все пак обаче играчите на Александър Томаш останаха без загуба и след този мач и до момента от 11 срещи освен деветте успеха имат и 2 ремита.

А като прибавим и последните два кръга от миналия сезон, когато поражение също нямаше (0:0 с ЦСКА 1948 и 2:1 над Черно море), серията от срещи без загуба нараства на 13.

Така Локо Пд е само на един мач от изравняване на нова рекордна серия. Става дума за поредицата от най-много поредни шампионатни мача без загуба

И този рекорд, както доста други, клубът записа в шампионския си сезон от 2003/04.

В първите 11 кръга тогава отборът нямаше загуба, като и в последните три от предишния шампионат - 2002/03.

Така тогава се стигна до ненадминатия до днес рекорд от 14 срещи без поражение.

Това върхово постижение може да бъде изравнено, ако в понеделник играчите на Александър Томаш не загубят двубоя с ЦСКА. През 2003/04 серията бе спряна в 12-ия кръг със загуба от Литекс в Ловеч с 1:2. Сега кръгът отново е 12-и, но предстои да видим дали ще е по-успешен.

Друг любопитен факт е, че последната шампионатна загуба на Локо би точно от ЦСКА. Тя бе с 0:1 на "Българска армия" в края на миналия сезон. Тогава съдия на мача бе Станимир Тренчев, който ще ръководи и двубоя в понеделник.

Томаш обяви групата на ЦСКА за домакинството на Ботев Пловдив

От състава на „армейците“ ще липсва наказания Джеймс Ето’о, както и контузените Георги Чорбаджийски и Джейсън Локило.

Феновете на ЦСКА обявиха дрескод "червено" за финала

Организираните привърженици на ЦСКА от Трибуна "Сектор Г" обявиха код "червено" за финала за Купата на България срещу Лудогорец на 22 май. 

Арис Солун отрече за интерес към Макун

Защитникът на Левски не попада в плановете на гърците

Веласкес: Искаме да променим тенденцията срещу Черно море

"Това е най-важният ни мач, защото предстои", каза треньорът на Левски

Йовичевич отказал на украински клуб

Иска да атакува Шампионска лига с Лудогорец

Трима от ЦСКА пропускат мача с Ботев Пд

"Червените" обявиха групата си

Привърженик на ЦСКА стана известен при обявяването на новия папа

Запалянкото, чието име остава неизвестно, бе забелязан с шапка на "червените"

Нов в Левски аут за Черно море

Карл Фабиен все още не е възстановен

Арда ще брани третото място срещу шампиона Лудогорец

Срещата е днес от 17:45 часа