Лудогорец - ЦСКА е гвоздеят на 1/16 финалите за купата! (ВИДЕО+СНИМКИ)

Левски с лесен жребий, Локо Пловдив приема Литекс, вижте всички двойки

Днес бе изтеглен жребият за 1/16 финалите на турнира за Купата на България, в който се включват отборите от „А” група.

Novsport.com проследи на живо събитието с въвеждане на всяка една двойка в реално време.

Най-интересната изтеглена двойка безспорно е Лудогорец - ЦСКА. Представителят на "орлите" Георги Караманджуков изтегли "червените" като първият мач ще бъде в Разград. В кратката история на двубоите помежду си двата тима изнасят изключително стойностни и напрегнати мачове, които предизвикват огромен интерес. Това, което е сигурно, е че един от грандовете ще отпадне още във втория кръг на надпреварата.

До момента двата отбора са изиграли три срещи в "А" група. През есенния дял на миналото първенство шампионите показаха характер и завършиха 2:2 на "Българска армия", след като до почивката губеха с 0:2. Лудогорец повали с 1:0 "армейците" в пролетния двубой в Разград. Успехът на теория узакони историческата титла на водения от Ивайло Петев отбор. Преди по-малко от месец Лудогорец победи ЦСКА с 1:0 като домакин в завързан мач. С десет човека "орлите" спечелиха с 1:0 след гол на Марселиньо през второто полувреме.

От своя страна отборът на Левски може да се похвали с много по-лек жребий. Леката ръка на финансовия директор на "сините" Константин Баждеков изтегли втородивизионния Пирин (Разлог).

Интерес предизвиква и двойката Локо (Пловдив) - Литекс. "Смърфовете" не стартираха по най-добрия начин шампионата, но ще насочат усилията си към турнира за купата, водени от новия си наставник Стефан Генов. Младият отбор на ловчанлии, с треньор Христо Стоичков пък показва много добри игри от началото на сезона.

Други среща, противопоставяща тимове от "А" група са Миньор (Перник) - Етър и Пирин (Гоце Делчев) - Монтана. Във втория кръг ще има и пловдивско дерби:  Евроколеж - Ботев.

От тази година се връща правилото в турнира победителят от всяка двойка, да бъде излъчван в две срещи. Според мениджъра на Професионалната футболна лига този регламент ще направи надпреварата още по-интересна: "С въвеждането на повече срещи се цели турнирът да бъде по-интересен. Надявам се и мачовете да се дават по телевизията", заяви Атанас Караиванов.

Мачовете са насрочени за 31 октомври - 1 ноември 2012, сряда-четвъртък, и 24-25 ноември, събота-неделя. При равенство в общия резултат от двата мача, напред продължава отборът с повече отбелязани голове на чужд терен. При равенство и по този показател, се играят две продължения по 15 минути, а при продължаващо равенство в общия резултат и отбелязаните голове на чуж терен и след края на продълженията се изпълняват дузпи.

Телевизията, която ще излъчва най-интересните двубои, ще бъде определена до дни.