Австралия премина през ада за първата си победа (+ВИДЕО)

Австралия се нуждаеше от два късни гола, за да обърне Ирак до 2:1 в ключова световна квалификация в зона „Азия”.

Австралия се нуждаеше от два късни гола, за да обърне Ирак до 2:1 в ключова световна квалификация от зона „Азия”.

Изпитвайки нуждата от три точки след шокиращата загуба от Йордания миналия месец, австралийците изоставаха до края още веднъж, след като Алаа Абдулзехра откри резултата при контраатака в 71-ата минута. Но Тим Кейхил изравни със запазената си марка – гол с глава – след изпълнение на корнер 11 минути преди края. Резервата Арчи Томпсън осигури трите точки в 83-ата минута.

Селекционерът Холгер Осиек напусна стадион „Ал Араби” облекчен с първата си победа в групата, но знаейки, че неговият отбор все още е далеч от най-доброто си.

С победата „кенгурата” събраха 5 точки от своите 4 мача досега, като изостават точно с още толкова от самотния лидер Япония.

Австралийците, който бяха домакини в последните си 4 мача, заемат втората позиция, осигуряваща директно класиране на световното в Бразилия, с равни точки с Оман, който победи Йордания с 2:1 в по-ранния мач днес, в който също се разигра късна драма.