3. Италия би Дания с 3:1 и се откъсна на върха в нашата група (+ВИДЕО)

Италия би Дания с 3:1 и се откъсна на върха в нашата група (+ВИДЕО)

"Адзурите" надиграха напълно датчаните, въпреки че играха цяло полувреме с 10 души

Италия победи Дания с 3:1 в Група “B” на световните квалификации и така България остана на второ място в класирането. Монтоливо, Де Роси и Балотели вкараха за „адзурите”, а Квист се разписа за датчаните на „Сан Сиро” в Милано.

Италия е лидер в нашата група с 10 точки от 4 мача, националите на Любо Пенев имат 6, Чехия е с 5, Армения има 3, Дания е с 2, а Малта няма актив.

Мощна агитка от 3 000 датския фенове викаше за „Червения динамит” в Милано.

Ериксен даде тон на мача с хубав удар в 11-ата минута, но Де Санктис спаси. Последва премерен изстрел на Маркизио, но от голлинията Кяер изби с глава.

Абате центрира чудесно, но Освалдо не успя да засече както трябва и прати в аут. След половин час Квист се измъкна от засадата и шутира в близкия ъгъл, ала Де Санктис внимаваше.

Със следващата си атака Италия поведе. Бърза контра премина през Балотели, който чукна за Монтоливо и халфът на Милан със силен удар в долния ляв ъгъл направи 1:0 в 32-ата минута.

Пет минути по-късно Пирло показа магията си. Плеймейкърът на Ювентус залъга Стокхолм отдясно и центрира перфектно за Даниеле Де Роси, който с глава опъна мрежата – 2:0.

В последната минута на първата част датчаните смълчаха „Сан Сиро”. Якобсен центрира отдясно, Уилям Квист овладя и от трудна ситуация  намери долния ъгъл на вратата – 2:1.

Второто полувреме започна кошмарно за Чезаре Прандели. Пабло Освалдо удари с лакът Стохолм при битка за топката и малко пресилено съдията Скомина му показа директен червен картон.

Изгонването сякаш даде още сили на домакините и те вкараха нов гол. Пирло пусна пас над защитата на гостите, вратарят Андерсон излезе неразчетено и Балотели прати зад него в мрежата за 3:1.

До края Скуадрата изглеждаше много комфортно с човек по-малко, а Бендтнер и компания изгубиха търпение и се скараха помежду си в датския отбор.