3. Берба пак вкара на Рединг, но голът му стигна само за точка на Фулъм (видео)

Берба пак вкара на Рединг, но голът му стигна само за точка на Фулъм (видео)

Срещата приключи при зрелищно 3:3, Митко с трети гол за лондончани и седми в последните си три срещи с Рединг

Българският нападател Димитър Бербатов изигра поредния си силен мач за своя Фулъм, като се отчете с попадение (трето с екипа на новия му клуб) за равенството 3:3 при визитата на новака Рединг от деветия кръг на английската Висша лига.

Двубоят на „Маджески Стейдиъм” предложи истински спектакъл на зрителите, като първата опасност в срещата дойде в 15-ат минута и бе в полза на гостите от Лондон.

Тогава именно Бербатов получи пас от своя партньор в предни позиции Уго Родайега и стреля от дъгата на наказателното поле, но топката мина на сантиметри от вратата на домакините.

В 26-ата минута падна и първият гол в мача. Той бе дело на Микеле Лейджърууд, който вкара от същата позиция, от която Митко пропусна малко по-рано и даде преднина на своите.

При този резултат дойде и почивката, а след нея започна рубриката „гол след гол”. В 61-ата минута появилият се секунди преди това Брайън Руиз възстанови равенството с красиво попадение, при което топката рикошира в горната греда преди да навести мрежата, а в 77-ата отново той асистира на Крис Беърд и Фулъм поведе с 2:1.

Четвърт час преди края на двубоя обаче резервата на домакините Гарет Маклиъри възстанови равенството, ала радостта на „кралските поданици” трая само три минути. В 88-ата Бербатов завърши страхотно една многоходова атака на своите.

След дълго разиграване Стив Сидуел подаде към Митко, който бе в наказателното поле на Рединг и с първото си докосване елиминира бранител на новаците, за да може с второто да прати топката по диагонала в долния ъгъл – 3:2.

Така той вкара седмия си гол в последните си 3 мача срещу днешните домакини.

Крайното 3:3 фиксира друг футболист, влязъл като смяна, Робсън-Кану в 90-ата минута и така двата тима заслужено си стиснаха ръцете, поделяйки точките.

Така Фулъм остана с 14 в своя актив, само на една от четвъртия Арсенал, докато Рединг е в зоната на изпадащите с едва 4 пункта от осем изиграни мача.

Милан докосва върха след класика за 5 минути (ВИДЕО)

„Росонерите“ не дадоха шанс на Лече – 3:0

Дортмунд се развихри за обрат от 0:2 до 4:2 (ВИДЕО)

На Острова: Сити ще се размине с тежките наказания

Сензационен обрат в делото срещу шампионите за 115 нарушения на финансовия феърплей

Мота: Офанзивната фаза не е един играч, а целият отбор

„Преживях толкова много хубави моменти в Дженоа"

Пеп за Родри: Претърпя операция, сезонът за него приключи