2. - Испания
  3. Валенсия с четвърта загуба в Ла Лига от началото на сезона (ВИДЕО)

Валенсия с четвърта загуба в Ла Лига от началото на сезона (ВИДЕО)

”Прилепите” отстъпиха с 0:1 на Бетис в мач от 9-ия кръг на испанското първенство

Валенсия загуби с 0:1 гостуването си на Бетис от 9-ия кръг на испанската Примера Дивисион. Двубоят се игра на стадион „Бенито Вилямарин”, а и двата тима имаха възможности за отбелязване на гол пред противниковата врата, но единствено домакините достигнаха до попадение.

Бетис излезе с гол напред в 9-ата минута, благодарение на Салвадор Севиля, който с удар с десния крак от границата на наказателното поле направи безпомощен вратаря на Валенсия Диего Алвеш. До почивката и двата отбора имаха голови възможности, но краят на първата част дойде при резултат 1:0 в полза на Бетис. През втората част Валенсия се опита да достигне до равенството, но „прилепите” направиха няколко пропуска пред вратата на домакините. Бетис също не достигна до нов гол и по този начин мачът завърши с минимална победа за тима от „Бенито Вилямарин”.

След този успех Бетис вече има 16 точки и заема 4-ото място в подреждането. Валенсия е 9-ти с 11 пункта.