3. Славия отърва резил в последната минута

Славия отърва резил в последната минута

Белите въртят 2:2 с втородивизионния Любимец

Отборът на Славия продължи с неубедителните си представяния през последния месец и се спаси от загуба при гостуването си на Любимец в последната минута в първа среща от 1/16 финалите на турнира за Купата на България. Илиян Трифонов и Мартин Димов на два пъти даваха преднина на домакините, но Здравко Лазаров от дузпа се разписа малко след почивката, а в последната минута "белите" стигнаха до крайното 2:2.

Славия бе в поредица от четири мача без победа в "А" група, в които дори момчетата на Мартин Кушев не бяха отбелязвали гол. Затова "белите" се надяваха да си върнат самочувствието срещу Любимец.

Вместо това, този мач можеше да се превърне в поредния кошмар за най-стария столичен клуб. Той започна да се заформя още в 12-ата минута. Тогава Илиян Трифонов от домакините засече центриране в наказателното поле на Антон Огнянов и не остави шансове на вратаря Емил Петров за 1:0.

Славия все пак успя да изравни веднага след почивката чрез ветерана Здравко Лазаров. Той беше точен след доста спорна дузпа и резултатът стана 1:1.

Статуквото обаче се задържа само шест минути. В 52-ата минута бившият играч на Левски Мартин Димов отново даде преднина на Любимец и хвърли в ужас всички в лагера на "белите".

Славистите бяха доста безидейни, но все пак спасиха резила. Това стана в последните секунди на мача. Тогава точен беше Радослав Димитров-Меси след разбъркване и измъкна 2:2 за смятания за фаворит тим от "А" група.

Станислав Генчев: Левски не заслужаваше да загуби от Ботев (ВИДЕО)