3. Носителят на трофея Ливърпул срамно детрониран от Суонзи (ВИДЕО)

Носителят на трофея Ливърпул срамно детрониран от Суонзи (ВИДЕО)

Пореден пирон в ковчега на мениджъра Брендън Роджърс, който до миналия сезон бе наставник точно на Суонзи

Защитата на трофея от Купата на Лигата завърши доста бързо за тима на Ливърпул.  Отборът на елитния Суонзи днес надделя с 3:1 като гост на тима от Ливърпул в мач от 1/8-финалите, игран  на митичния "Анфийлд", където домакинските фенове за пореден път бяха разочаровани от представянето на своите любимци. "Мърсисайдци" спечелиха милагодишното издание на Карлинг Къп след 6-годишна суша за трофеи под ръководството на шотландеца Кени Далглиш, който бе заменен от Брендън Роджърс през лятото.

През този сезон надпреварата е кръстена на новия спонсор - "Кепитъл Уан", който явно не се оказа на късмет за Брендън Роджърс и компания. Всъщност Роджърс дойде точно от тимът на Суонзи през лятото, а сега бившият му състав може да изиграе сериозна роля за оставането му в града на "Бийтълс".

Иначе на терена нещата се случиха по неприятен начин за домакините от самото начало. В 34-та минута след корнер от лявата страна на вратата на Ливърпул топката бе центрирана добре на границата на малкото наказателно поле, където Чико с глава отбеляза, записвайки първото си попадение за "лебедите".

През втората част Джерард изстреля страхотен далечен удар, като топката срещна десния страничен стълб на вратата на гостите и се върна в краката на Даунинг, който обаче пропусна да изравни. Малко по-късно Дайър удвои за Суонзи след детинска грешка в състава на Пуул.

В отговор "червените" намалиха на 2:1 след центриране на лидера Джерард и гол с глава на уругваеца Луис Суарес. Все пак гостите показаха по-здрави нерви и стигнаха до 3:1 с гол на Де Гузман в продължението, който падна след ниско центриране от левия фланг, както впрочем се получи и при второто попадение на уелския тим, който се подвизава в Премиер лигата.

Алавес отново не прости на Севиля (ВИДЕО)

Трета поредна победа в съперничеството след 2:1

Ница разгроми Сент Етиен с 8:0 (ВИДЕО)