Сеск: Зидан беше моят идол

Сеск: Зидан беше моят идол

"Най-много ме впечатляваше неговото докосване на топката, владеенето ѝ. Беше толкова плавно."

Полузащитникът на Барселона Сеск Фабрегас заяви, че неговият герой в детските години е бил френската легенда Зинедин Зидан. Елегантността и красотата на играта на Зидан вдъхновили Фабрегас да подобри плеймейкърските си качества.

 

"Винаги съм бил фен на Зидан, цялата ми спалня бе облепена с негови плакати. В него имаше специална класа. Той никога не изглеждаше толкова бърз, колкото беше, защото винаги бе на точната позиция в точното време. Най-много ме впечатляваше неговото докосване на топката, владеенето ѝ.  Беше толкова плавно. Той беше изключително еластичен", сподели Фабрегас за идола си отпреди години. 

 

Бившият капитан на Арсенал е израснал като фен на Барселона, но в същото време се е възхищавал от Зидан, който играеше за вечния съперник Реал Мадрид. 

 

"Все още си спомням едно от неговите овладявания на кълбото, когато играеше за Реал. Имаше невъзможен пас. Такъв, за който си казваш, че няма шанс дори да опита да направи. И някак той си вдигна крака на два метра и пое топката от въздуха. Докосването беше просто перфектно, а топката нежно падна на крака му. Той левитираше", живописно разказва ситуацията вътрешният халф на каталунците. 

Шок в Ман Сити! Холанд аут за дълго

Голмайсторът на Манчестър Сити Ерлинг Холанд вероятно ще пропусне повечето мачове на Манчестър Сити до края на сезона.

Селта се издъни с 1:1 срещу Лас Палмас (ВИДЕО)

Селта не победи Лас Палмас и мачът от 29-ия кръг на Ла Лига завърши при реми 1:1 на „Балаидос“

Лацио изпусна Торино (ВИДЕО)

Двата отбора не излъчиха победител

Кошмарни новини за Сити и Халанд

Нападателят пропуска голяма част от остатъка на сезона

Предупредиха Байерн за Томас Мюлер

Ветеранът напуска Байерн през лятото

Двама защитници на Ман Юнайтед се завръщат в игра

Лени Йоро и Хари Магуайър са на линия за мача с Нотингам

Верона и Парма спукаха топката за 0:0 (ВИДЕО)

Отборите на Верона и Парма направиха нулево равенство в предпоследния мач от 30-ия кръг на италианската Серия А

Луис Енрике не иска да има голяма еуфория в ПСЖ

Старши треньорът на Пари Сен Жермен, Луис Енрике, предупреди своите футболисти да останат концентрирани

Даниел Леви: Не можем да правим компромис с финансовата стабилност на Тотнъм

Президентът на Тотнъм Даниел Леви заяви, че покупките на трансферния пазар трябва да бъде “устойчиво” и “умно”