Баруто се оттегли, губи званието си "одзеки"

Баруто се оттегли, губи званието си "одзеки"

Естонският сумист Баруто прекрати участието си в турнира "Кюшю башьо" заради травма в лявото бедро и това ще има фатални последствия за него

Естонският сумист Баруто прекрати участието си в турнира "Кюшю башьо" заради травма в лявото бедро и това ще има фатални последствия за него. 28-годишният борец на второ съревнование не успява да завърши с положителен актив и това води автоматично до разжалването му в ранг "секиваке".

Българинът Калоян Махлянов-Котоошю стана първия в история европейски "одзеки" и носител на Купата на Императора, а Баруто повтори постижението му през януари тази година, когато триумфира на "Хацу башьо". Баруто (на снимката вдясно) трябваше да излезе днес срещу Гоейдо, който ще получи бяла точка без да се бори. Естонецът може да си върне званието, ако запише 10 победи на турнира в Токио през януари. Калоян Махлянов също е в "кадобан" и се нуждае от положителен актив във Фукуока. В първите два кръга той записа загуба и победа, а по-късно днес излиза срещу грузинеца Точиношин. 

Словенецът Примож Роглич спечели колоездачната Обиколка на Каталуния

Той отнесе конкуренцията

Весела Лечева с ултиматум към Стефка Костадинова

Мога да дам седмица толеранс на старото ръководство, обяви новият председател на БОК

Налбантова №1 в Европа

19-годишната Калояна Налбантова беше избрана за най-добър млад състезател на 2024 година от Бадминтон Европа.

Йоана Илиева с бронз на Световната купа в Кайро

Белослава Иванова едва 46-а

България с ново злато в художествената гимнастика

Магдалена Вълкова и Антоанета Цанкова с първо място в отборното

Сестри Стоеви на полуфинал на Държавното в София

Всички национали достигнаха до четвъртфиналите

Петър Мицин първи на 200 метра бътерфлай на Държавното отборно първенство по плуване

Световният рекордьор за юноши на 400 метра свободен стил спечели надпреварата с време от 1:56.29 минути

Боряна Калейн мечтае за среща с Новак Джокович, а Невяна Владинова – с Опра Уинфри

Прецених, че за мен е най-добре да спра, когато съм на върха.

Турнир по борба събира над 200 състезатели в Стара Загора

Схватките са насрочени за 29 март в Зала „Ученическа спортна школа“