Чехия удари Словакия в контрола (+ВИДЕО)

Един от съперниците на България в група „В” на квалификациите за Мондиал 2014 – отборът на Чехия, надви с класическото 3:0 Словакия в приятелска среща.

Контролата започна отлично за чехите, които излязоха с гол напред в резултата още в 3-ата минута, когато Теодор Гебре Селасие комбинира с Давид Лафата, който прати кълбото в мрежата на противника за 1:0.

Само три минути след това резултатът стана 2:0 в полза на домакините от Чехия, след като Лафата отбеляза своя втори гол в мача.

През второто полувреме чехите достигнаха до още един гол – той падна в 72-ата минута, а негов автор бе Борек Дочкал. По този начин контролната среща завърши с победа с 3:0 в полза на Чехия.

Играчите на Михал Билек заемат третото място в група „В” на квалификациите за Мондиал 2014, като имат актив от 5 точки от 3 изиграни мача. Лидер е Италия с 10, а вторият – България, има 6. И Италия, и България обаче имат мач повече от чехите.