3. Вили Вуцов разби обезверен Ботев с класика и върна усмивките на Овча Купел (видео+снимки)

"Белите" разнищиха "канарите" с 3:0, Желев изгонен в 68-ата минута, съмнения за засада при втория гол на столичани

Новият старши треньор на Славия - Велислав Вуцов, стартира повече от успешно втория си престой при "белите", след като днес тимът му се наложи с 3:0 над Ботев (Пловдив) в първи осминафинал от турнира за Купата на България. Срещата се игра на стадион "Славия", а реваншът е на 15 или 16 декември.

Домакините откриха резултата в 14-ата минута чрез Живко Желев, а Петър Димитров удвои в 43-ата, като при паса към него на Здравко Лазаров, останаха съмнения за засада. Крайното 3:0 оформи отново Петър Димитров в 76-ата след перфектен фаул.

"Белите" доиграха срещата с човек по-малко, след като Живко Желев получи втори жълт картон в 68-ата минута. Това означава, че ветеранът няма да вземе участие в последния есенен кръг от "А" група срещу Левски.

ФОТОГАЛЕРИЯ ОТ МАЧА ТУК!

Двубоят започна с хубава възможност за гостите, след като още в 3-та минута Иршак изведе Бамого технично в пеналта, Георги Петков обаче се хвърли в краката му и спаси.

"Белите" обаче успяха да осъществят домакински натиск и в 6-та минута Попара може да се разпише, засичайки с глава центриране отдясно, но Христо Иванов показа добър рефлекс и спаси.

Атаките към двете врати продължаваха вихрено и в 10-ата минута Вандер опита късмета си от дистанция, но покрай вратата. Последва опасен удар с глава на Живко Желев след центриране от корнер, който обаче бе отразен от стража на "канарите".

Така се стигна до 14-ата минута, когато Лазаров центира от фаул в пеналта, където Живко Желев се извиси над всички и с глава даде аванс на своите.

След попадението "белите" продължиха да са по-активният и Акийоши и Пепи Димитров изтърваха от много изгодни позиции - японецът не уцели вратата след удар с глава от около 7-8 метра, а българинът направи същото, но след шут с левия крак, също от наказателното поле.

След преполовяването на първата част гостите изравниха играта, но така и не успяваха да застрашат Георги Петков. От своя страна столичани опитваха да удвоят аванса си при всеки изгоден случай, но нови пропуски направиха Златков и Петър Димитров.

"Белите" все пак стигнаха до втори гол в 43-ата минута. Тогава Пепи Димитров бе намерен с центриране зад гърба на отбраната на Ботев, овладя си на гърди и с прецизен удар прониза Иванов за 2:0. След гола останаха съмнения за засада при паса на Лазаров към Димитров.

Втората част стартира спокойно, като пловдивчани владееха повече кълбото в началните минути.

В 55-ата минута Мариян Огнянов проби добре отдясно, разтегли на левия фланг за Енрике, който подаде за Виейра пред пеналта, последният шутира, но високо над вратата. Последва нов неточен изстрел, този път дело на самият Огнянов.

В 63-ата минута пък, домакините останаха с човек по-малко, след като Живко Желев си изкара втори жълт картон за груб фаул срещу Вандер.

След изгонването на бранителя старши треньорът на Славия Вили Вуцов направи някои промени, с цел да уплътни пространствата в центъра на терена.

Това даде резултат и "канарите" продължиха трудно да намират път към наказателното поле на съперника си.

Вместо това, в 76-ата минута резултатът набъбна до 3:0 в полза на "белите". Тогава Филипов бе фаулиран пред наказателното поле, а Пепи Димитров със страхотен изстрел в горния десен ъгъл направи аванса на столичани класически.

Веднага след попадението Мариян Огнянов за пореден път опита шут от разстояние, но този път той бе спасен от Георги Петков.

След попадението Славия се групира добре в половината си и не позволяваше на пловдивчани да създадат сериозни голови положения.

Все пак в 87-ата минута гостите стигнаха до голова ситуация, след като Вандер намери Огнянов в наказателното поле, халфът подаде за Иршак, който стреля, ала Петков спаси.

До края на двубоя обаче нов гол не падна и така Славия побед Ботев (Пловдив) категорично с 3:0 в първия осминафинал от турнира за Купата на България. Реваншът на стадион "Христо Ботев" е на 15 или 16 декември.

Лиъм Купър стана №1 по заплата за всички времена

Септември с нова победа, прати Хебър на дъното (ВИДЕО)

Феновете на „соколите“ отиват при играчите преди битката за Варна

Привържениците ще се съберат на последната тренировка на "соколите" преди мача с Черно море

Линдсет: Вече имаме треньор, който диша с ЦСКА