3. Литекс надви минимално Спартак (Варна) и взе ценен аванс преди реванша (видео)

Литекс надви минимално Спартак (Варна) и взе ценен аванс преди реванша (видео)

Георги Миланов отбеляза единственото попадение в мача на стадион "Спартак" във Варна

Литекс се наложи с минималното 1:0 като гост на Спартак (Варна) в първия мач между двата тима от 1/8-финалите на турнира за Купата на България. Двубоят се игра на стадион „Спартак” във Варна, а единственото попадение в срещата бе дело на Георги Миланов в средата на първата част.

Един от първите по-интересни моменти бе в 7-ата минута, когато Цирков навлезе в наказателното поле, а ударът му бе блокиран от играч на гостите. Литекс отвърна с добра контраатака в 18-ата минута - Георги Миланов комбинира с Армандо Ваюши, който обаче се засуети и не успя да нанесе изстрел към вратата на домакините.

Резултатът бе открит в 22-ата минута. Томи Костадинов комбинира с Георги Миланов, който с хубав удар изведе гостите с гол напред. Спартак можеше да се върне в мача в 26-ата минута, когато топката бе центрирана в наказателното поле на Литекс, но никой не успя да я засече. Малко след като изтече половин час игра от началото на мача, Ваюши нанесе удар с глава след центриране на Динков, но вратарят Марков спаси.

В 36-ата минута Ваюши се озова на чиста позиция в наказателното поле на Спартак, но вратарят Марков с добра намеса успя да избие кълбото в корнер. До почивката не падна нов гол и така след края на първото полувреме Литекс водеше срещу Спартак (Варна) с 1:0.

Домакините пропиляха отлична възможност за изравняване на резултата в 60-ата минута, когато Станчев засече кълбото след центриране от корнер, а топката срещна напречната греда. Почти веднага след това последва изпълнение на Георги Миланов със задна ножица, но кълбото не попадна в очертанията на вратата.

В 69-ата минута Армандо Ваюши се озова на чиста позиция, но се забави и пропусна да отбележи втори гол. До края на двубоя не се стигна до нови попадения и така Литекс спечели мача с 1:0 и взе ценен аванс преди реванша на Градския стадион в Ловеч, който е на 15-ти или 16-ти декември.

Лиъм Купър стана №1 по заплата за всички времена

Септември с нова победа, прати Хебър на дъното (ВИДЕО)

Феновете на „соколите“ отиват при играчите преди битката за Варна

Привържениците ще се съберат на последната тренировка на "соколите" преди мача с Черно море

Линдсет: Вече имаме треньор, който диша с ЦСКА