2. Втора лига
  3. Мокро реми между Банско и Миньор в курортния град

Мокро реми между Банско и Миньор в курортния град

Втородивизионният тим не се даде на перничани за 1:1 в първия осминафинал за купата

Втородивизионният Банско и Миньор (Перник) си разделиха по едно полувреме и направиха 1:1 под дъжда в курортния град в първия мач от осминафиналите за Купата на България. Перничани поведоха с ранен гол на Йордан Юруков, а през втората част резервата Сергей Георгиев изравни.

Миньор започна мача по-активно и поведе с рядко красив гол за българските стадиони. Том центрира в наказателното поле, топката бе избита неумело и от 13 метра Йордан Юруков засече от въздуха в мрежата за 0:1 в 14-ата минута.

Банско изпусна да изравни след меле пред вратата на гостите, а след половин час Окечукво достави на Венци Иванов, който от дузпата изпусна чисто положение и стреля покрай гредата.

След 30-ата минута над стадиона в Банско заваля дъжд и условията за игра станаха много тежки.

В края на първата част Наков изведе Тончев сам срещу вратаря, но ударът на нападателя попадна право в ръцете на Банков.

След почивката дъждът и натискът на Банско станаха още по-силни.

Златна резерва донесе ремито на Банско в 74-ата минута. Петър Тончев излезе на чиста позиция след хубаво двойно, ударът му беше избит, но при добавката появилият се няколко минути по-рано Сергей Георгиев се разписа за 1:1.

До края и двата тима имаха по една добра възможност да спечелят, но Искрен Писаров и Николай Иванов стреляха неточно и интригата остана за реванша.

Стартовите състави:

Банско: 1. Ганев, 7. Спириев, 2. Лечев, 21. Ангелов, 3. Слоев, 18. Попев, 13. Бенгюзов, 6. Войнов, 20. Наков, 15. Тончев, 19. К. Стоянов

Резерви: 12. Ал. Стоянов, 16. Кьосов, 22. Кехайов, 10. Н. Иванов, 9. Георгиев, 11. Калистрин, 17. Кавръков

Миньор: 1. Банков, 3. Михов, 6. Хаджиев, 13. И. Стоянов, 14. Цветков, 15. Окечукво, 18. Писаров, 23. Василев, 33. Том, 58. В. Иванов, 77. Юруков

Резерви: 22. Пейков, 2. Райчев, 8. Йорданов, 9. Владинов, 10. Павлов, 20. Д. Стоянов