Норич удари Съндърланд с 2:1 и вече 8 мача поред няма загуба в Премиършип (+ВИДЕО)

"Канарчетата" удължиха страхотната серия, която ги издърпа над опасната зона

Страхотната серия на Норич във Висшата лига продължава. „Канарчетата” спечелиха с 2:1 като домакин на Съндърланд в 15-ия кръг и вече 8 мача поред нямат загуба (4 победи и 4 ремита).

Норич започна по-добре пред препълнените трибуни на „Кероу роуд” и поведе в 8-ата минута. Робърт Снодграс центрира остро от пряк свободен удар, топката се отклони от купа играчи и стигна до Себастиен Басонг, който засече с крак отблизо в мрежата за 1:0. При гола останаха сериозни съмнения за засада, но камерунският защитник отпразнува попадението с танц на радостта до флагчето на корнера.

„Черните котки” бяха много неубедителни и едва в 27-ата минута Дани Роус отправи опасен удар към Майк Бън, който се справи.

Тъкмо когато Съндърланд добиваше увереност, Норич удари с втори гол. Брадли Джонсън изведе Антъни Пилкингтън с чудесен пас зад центъра, нападателят, ирландецът финтира елегантно Карлос Куеляр и ниско по диагонала матира Миноле за 2:0 в 37-ата минута.

Въпреки лошата си игра, Съндърланд успя да върне един гол до почивката. Секунди преди паузата Адам Джонсън чукна отляво към границата на наказателното поле, Крейг Гарднър стреля по диагонала, топката тупна коварно и намесата на Бън се оказа недостатъчна да спаси гола – 2:1.

През втората част играта бе доста по-динамична, но по ирония на съдбата гол на падна.

Фрапантен пропуск в 59-ата минута направи Матю Кигалън. Защитникът на Съндърланд остана сам срещу празната врата, след като Бън изби лошо удар от пряк свободен удар, но той прати в облаците от 7-8 метра.

Съндърланд внесе много повече скорост в атаките си, но Норич успя да задържи преднината си и взе нови три точки.

Норич има 19 точки на 12-та позиция, колкото има и Ливърпул. Съндърланд остава с 13 на 17-та позиция.