Рая Захариева завърши 15-та на 1500 метра в Шанхай

Рая Захариева завърши 15-та на 1500 метра в Шанхай

Утре Марина Георгиева-Николова ще бяга в репешажите на 500 метра, а Рая Захариева - в тези от втория старт на 1000 метра

Рая Захариева завърши на 15-то място в старта на 1500 метра от Световната купа по шорттрек в китайския град Шанхай. Българката премина успешно полуфиналните репешажи, след като се класира втора във втора серия с време 2:32.057 минути.

След това на полуфиналните серии Захариева остана пета в трета серия с 2:31.956 минути. Победителка стана корейката Шим Сук Хе с 2:19.463 минути. В първия старт на 1000 метра Марина Георгиева-Николова се класира 19-та.

Тя премина репешажните серии след второ място в пета серия с 1:34.994 минути, а на полуфиналните репешажи се нареди втора във втора серия с 1:36.061 минути.

Според регламента само победителките от двете серии се класират за четвъртфиналите на Световната купа. Победителка стана корейката Парк Сеун-Хи с 1:30.454 минути, следвана от силната китайка Мън Ван с 1:30.558 минути.

Утре Марина Георгиева-Николова ще бяга в репешажите на 500 метра, а Рая Захариева - в тези от втория старт на 1000 метра.

Зографски 23-и в последния старт за сезона от Световната купа

Домен Превц постави нов рекорд на ски скоковете в Планица

Резултати НХЛ

Вижте и класиранията в отделните дивиции

Щастливата Фейгин: Направих го!

Шампионката на България Александра Фейгин спечели квота за Зимните олимпийски игри в Милано и Кортина 'Ампецо през февруари 2026 година

Резултати от НХЛ

Вижте лидерите в отделните дивизии

Влади Зографски с 25-то място в Словения

Владимир Зографски се класира на 25-о място в състезанието по ски полети в Планица, Словения

Овечкин: Вкарването на голове е моята работа, понякога просто трябва да се събудиш

Нападателят на Вашингтон Александър Овечкин отговори на въпрос за уменията за отбелязване на попадения

ОБЗОР: Питсбърг загуби, капитанът Кросби с рекорд в НХЛ

Тампа Бей вкара 8 на Юта – резултати и класирания в НХЛ

Шифрин с историческа победа

Втора в Сън Вали се нареди Лена Дюр

Алберт Попов с 18-о време в първия манш в Сън Вали

Тимон Хауган бе най-бърз с 51.39 секунди