Ценни домакински победи за Нюрнберг и Фрайбург

Нюрнберг победи Фортуна с 2:0, Фрайбург би Гройтер Фюрт с 1:0, Гара Дембеле цял мач резерва

Нюрнберг и Фрайбург спечелиха много важни домакински победи в 16-ия кръг на Бундеслигата, които дават малко спокойствие на двата отбора в битката за оцеляване.

Нюрнберг зарадва над 37 000 привърженици у дома с успех над пряк конкурент за оцеляване – Фортуна Дюселдорф.

Домакините поведоха в 27-ата минута чрез Себастиан Полтер, който използва пас на Маркус Фьолнер.

Нюрнберг умело бранеше аванса до самия край, а в добавеното време самият Фьолнер вкара след асистенция на централния бранител Тимъти Чандлър и затвърди успеха за 2:0.

Нюрнберг задмина Фортуна и вече има 19 точки на 13-та позиция, с една повече от тима от Дюселдорф.

Фрайбург спокойно се държи в средата на таблицата, а днес надигра Гройтер Фюрт с 1:0 скъщи.

Даниел Калиджури вкара победния гол още в 15-ата минута. Гара Дембеле остана цял мач резерва за „зебрите” и не се появи в игра.

С победата Фрайбург се изкачи в първата половина на класирането и остави Гройтер Фюрт на последното 18-то място.