Челси спря черната серия във Висшата лига, тандемът Бенитес - Торес заработи (ВИДЕО+СНИМКИ)

Първа победа за Бенитес начело на Челси в шампионата след 3:1 над Съндърланд, Торес с два гола

Фернандо Торес вкара два гола, а Рафаел Бенитес записа първи успех начело на Челси във Висшата лига след 3:1 като гост на Съндърланд в 16-ия кръг.

Победата е първа за Челси след седем двубоя поред в шампионата без спечелен мач. Фернандо Торес пък вкара 4 гола само в рамките на няколко дни след двете си попадения в мрежата на Нордселанд при разгромното 6:1 в Шампионската лига, което не помогна на еврошампиона да избегне детронирането в турнира.

На „Стейдиъм ъф лайт” Рафа Бенитес заложи на Мата, Азар и Моузес зад изнесения напред Торес.

Челси започна много по-активно, но Торес се размина, а после Миноле взе топката от краката му.

Хлапето обаче не сгреши при поредната добра атака в 11-ата минута. Моузес намери отлично Азар на фланга, белгиецът центрира отляво и Торес засече в мрежата за 0:1.

Преди 20-ата минута Ориол Ромеу се контузи и бразилецът Оскар зае неговото място в средата на терена.

Сесеньон тества рефлекса на Чех, но стражът спаси.

В самия край на полувремето Челси спечели дузпа. Рамирес бе ритнат от Себастиан Ларсон около аутлинията и Марк Холси даде дузпа.

Фернандо Торес застана зад топката и вкара своя втори гол в мача за 0:2.

Срещата бе решена още в първите минути на втората част. Бардзли направи голяма грешка в защита, Торес със страхотен шут намери напречната греда, но при добавката Хуан Мата покачи на 0:3.

Оттук насетне спокойствието се настани в играта на Челси и домакините имаха сили само да вкарат почетен гол.

След 66 минути топката попадна в Адам Джонсън, който от малък ъгъл намери начин красиво да промуши в мрежата за 1:3.

10 минути преди края Франк Лампард направи своето завръщане в състава на Челси, заменяйки Еден Азар.

Челси остава трети, но вече е с 29 точки, на 7 зад лидера Манчестър Юнайтед. След 4-ия си пореден мач без победа „черните котки” са в зоната на изпадащите – 18-ти с 13 пункта.
ОФИЦИАЛНО: Рос Баркли се завърна в Астън Вила

Английският халф подписа с бирмингамци след като игра там сезон под наем през 2020/21

ОФИЦИАЛНО: Манчестър Юнайтед обяви нов спортен директор

Дан Ашуърд ще е новият директор на "Олд Трафорд"