Берое не срещна трудности срещу Спартак (Плевен)

Мъжкият баскетболен отбор на Берое (Стара Загора) не срещна затруднения при домакинството си на Спартак (Плевен) в среща от VIII кръг на Булсатком НБЛ

Мъжкият баскетболен отбор на Берое (Стара Загора) не срещна затруднения при домакинството си на Спартак (Плевен) в среща от VIII кръг на Булсатком НБЛ. Заралии победиха плевенчани с 22 точки разлика - 86:64, постигайки третата си победа от старта на първенството.

Домакините поведоха с 9 точки още след първата част - 24:15 и не срещнаха особена съпротива до самия край на двубоя. На почивката преднината на "зелените" бе 46:28, а след 30 минути игра те водеха с 25 точки разлика - 64:39. През последната четвърт гостите успяха единствено да намалят изоставането си за крайното 86:64.

Сергей Цветков бе най-резултатен за Берое със своите 17 точки. Майкъл Харт добави 15 точки, Реджиналд Холмс остана с 14, докато Атанас Радев завърши с 13.

Димитър Маринчешки изигра поредния си силен двубой за Спартак и завърши с "дабъл-дабъл" - 20 точки и 14 борби. Росен Софрониев вкара 13 точки, а Илия Станков се отчете с 12.

Берое вече има 3 победи и 5 загуби, като с днешния успех прекъсна серията си от два мача без победа. Спартак пък има 2 победи и 6 поражения след 8 изиграни срещи.

Ясен е съставът на България за девойки до 20 години за Европейското

Шампионатът ще се проведе в периода 6-14 юли в столичните зали "Триадица" и "Свети Георги"

Торонто към Везенков: Добре дошъл в семейството