Реал обърна Валядолид и остана в борбата за титлата (ВИДЕО)

"Кралете" бият с 3:2, Йозил вкара 2 гола

Отборът на Реал (Мадрид) постигна трудна и важна победа в борбата си за защита на титлата, след като тази вечер се наложи с 3:2 над тима на Валядолид. Срещата се игра на стадион "Хосе Зория" и бе от програмата на 15-ия кръг на испанската Ла Лига.

Като цяло мачът бе доста интересен, като "кралете" на два пъти се оказваха догонващи в резултата.

Всичко интересно започна още в 6-та минута, когато бившият нападател на Манчестър Юнайтед - Манучо, даде аванс на домакините, след като бе изведен на добра позиция от Валиенте.

Радостта на Валядолид от това попадение обаче изтрая едва 5 минути, тъй като в 11-ата Кайехон овладя добре на десния фланг и центрира към малкото наказателно поле, където Бензема засече с крак за 1:1.

След това попадение домакините отново попариха съперника си, след като в 21-ата минута Манучо изпълни перфектно фаул, давайки отново аванс на Валядолид.

До края на полувремето обаче "белия балет" натисна и съумя отново да стигне до равенството. В 44-ата минута Бензема намери Йозил в пеналта на домакините, а турчинът не сбърка за 2:1.

През втората част играта на Валядолид се разстрои и през целите втори 45 минути домакините отправиха само един точен удар към Касияс, дело на Оскар в 60-ата минута.

Гостите от Мадрид пък видимо бяха по-активният отбор и в крайна сметка стигнаха до трите точки след перфектно изпълнен пряк-свободен удар на Йозил в 72-ата минута.

След успеха хората на Моуриньо остават трети във временното класиране с актив от 32 точки, на 2 зад Атлетико (Мадрид) и на 8 зад лидера Барса, който е и с мач по-малко. Домакините от Валядолид пък са 7-и с 21 пункта.