3. Миньор опука слаб Берое на ледената пързалка в Перник (ВИДЕО+СНИМКИ)

Миньор опука слаб Берое на ледената пързалка в Перник (ВИДЕО+СНИМКИ)

"Чуковете" бият с 3:0, Юруков открива резултата с уникален гол директно от корнер

Отборът на Миньор постигна изключително ценна победа в борбата си за оцеляване, след като днес се наложи с 3:0 над тима на Берое. Срещата се игра на стадион "Миньор" и бе от програмата на последния 15-и кръг от есенния дял на родната "А" група.

Около 1000 зрители на стадион "Миньор" наблюдаваха нелош мач на фона на тежките условия, при които се игра срещата. Теренът бе почистен от падналия по-рано сняг, но минусовите температури бяха заледили зеления килим.

ГАЛЕРИЯ ОТ МАЧА ВИЖТЕ ТУК!

Мачът започна отлично за "чуковете", които излязоха напред в резултата още в 5-та минута. Тогава те получиха правото да изпълнят корнер отляво на вратата на Скорчев, а Йордан Юруков откри след изключително изпълнение директно от ъгловия удар.

След попадението гостите отговориха с удар от дистанция на Велев, който бе блокиран от Цветков. В 13-ата минута пък, перничани можеха да удвоят аванса си, след като Венци Иванов засече с глава центриране от фаул, ала кълбото премина на сантиметри над напречната греда.

Като цяло темпото бе високо, с оглед тежките атмосферни условия, като атаките се редяха и пред двете врати.

В 20-ата минута Тодор Христов центрира отдясно, Пейков боксира, кълбото попадна в Каядо, който шутира, ала вратарят на перничани спаси. В ответната атака пък, Венци Иванов засече с глава центриране на Юруков, но бранител на Берое чисти в предни позиции.

До края на полувремето "чуковете" изтърваха още 2 изгодни положения, като първо Брахими не успя да преодолее Скорчев, а в 40-ата минута стражът на заралии трябваше да спасява и изстрел на Юруков, след който Писаров не успя да уцели вратата.

През втората част "чуковете" отново започнаха ударно и в 49-ата минута Том центрира от ъглов удар отясно на вратата, Брахими се извиси над всички и с глава стреля, кълбото срещна напречната греда, тупна малкия пеналт и Зафиров изчисти.

Само 60 секунди по-късно обаче, Том центрира от ъглов удар, Брахими отклони с глава към Венци Василев, който също с глава удвоява аванса на своите.

Атаките на Миньор продължиха и след това попадение и в 64-ата минута Брахими проби добре по левия фланг, финтира Да Силва и Лоузейро, излезе сам срещу Скорчев, стреля към горния ляв ъгъл, ала стражът показа страхотен рефлекс и спаси.

Някъде тук темпото на игра поспадна, но въпреки това в 80-ата минута домакините съумяха да направят резултата класически в своя полза. Тогава Павлов намери отдясно Окечукво, Скорчев опита да пресече пътя му, но Окечукво го излъга и подаде за Брахими, който стреля, кълбото се чукна в крака на Да Силва и влезе в мрежата за 3:0.

Последната по-интересна ситуация дойде в 83-ата минута, когато една топка бе центрирана от дълбочина за Венци Василев който спринтира за кълбото, Скорчев излезе неразчетено и Да Силва опита да изчисти с глава, топката полетя към мрежата, но неравност на терена я отклони в корнер.

Нов гол обаче не падна и така Миньор победи Берое с 3:0.

12 Берое 15 4 2 9 19:29 -10 14
13 Миньор Пк 15 3 3 9 9:26 -17 12
14 Локо Сф 15 2 6 7 12:20 -8 12
15 Монтана 15 3 3 9 16:24 -8 12
16 Етър 15 2 2 11 10:33 -23 8