Леванте отупа Майорка с 4:0 (ВИДЕО)

Леванте разби Майорка с 4:0 в мач от 15-ия кръг на Примера дивисион, който се игра на "Сиутат де Валенсия". Попаденията за победителите бяха дело на Обафеми Мартинс, Давид Наваро, Рубен Гарсия и Висенте Ибора.

Домакините тръгнаха на щурм от първата минута и положенията се заредиха едно след друго пред вратата на Майорка. След няколко пропуска на Гарсия и Баркеро, се стигна до 42-ата минута, когато Обафеми Мартинс откри резултата, възползвайки се от грешка в защитата на гостите.

В 49-ата минута централният защитник Давид Наваро отбеляза след корнер, а в 55-ата падна трето попадение след контраатака и добро взаимодействие между Мартинс и Рубен Гарсия.

Последният гол падна в 58-ата минута, когато Ибора с прекрасен шут заби топката за четвърти път в мрежата на Майорка.

Леванте се изкачи до шестата позиция в подреждането, а отборът на Хоакин Капарос е на точка от зоната на изпадащите.