Костадин Хазуров вкара своя 6-и гол в белгийското първенство, но Лиерс беше разгромен в Генк

Българският нападател Костадин Хазуров вкара своя 6-ти гол в първенството на Белгия, но тимът му беше сразен с 1:4 при гостуването си на силния отбор на Генк в среща от 19-ия кръг.

Поражението остави жълто-черните от Лиерс на предпоследното 15-то място с 16 точки, на 1 от Ваасланд-Беверен, който заема първата спасителна позиция в таблицата. Генк пък вече има 35 точки, нарежда се на 3-то място, но изостава на 8 от лидера Андерлехт.

След нулево първо полувреме домакините излязоха напред в резултата две минути след подновяването. Жюлиен Гориус откри, възползвайки се от подаване на Глинор Плет. Израелецът Елианив Барда удвои преднината на домакините в 59-ата минута, а само след още две Плет покачи на 3:0.

Костадин Хазуров се разписа в 66-ата минута, но този гол беше по-скоро персонално утешение за него. Феновете на Лиерс бяха наясно, че тимът им много трудно ще стигне до обрат. Крайното 4:1 фиксира отново Елианив Барда, надбягвайки защитата на гостите.

Официално: Българин преподписа с Байерн