Вратар провали Фулъм срещу Суонзи, Берба с отменен гол (ВИДЕО)

"Лебедите" спечелиха с 2:1 на "Крейвън Котидж", Бербатов изработи гола за Фулъм, негово попадение бе отменено

Димитър Бербатов игра цял мач за Фулъм, но лондончани загубиха с 1:2 у дома от Суонзи в 20-ия кръг на Висшата лига. Дани Греъм и Джонатан Де Гузман бяха точни за „лебедите”, а Браян Руис успя да върне само почетен гол за Фулъм.

Мартин Йол направи цели 6 промени в своя състав, но Бербатов остана в титулярния състав. За Суонзи го нямаше лидерът на отбора до момента – испанецът Мичу. В грешник обаче се превърна стража Дейвид Стокдейл, който сбърка фатално и при двете попадения на Суонзи.

Фулъм имаше една победа в последните си 11 мача във Висшата лига и търсеше изход от тежката ситуация.

Карагунис диктуваше действията на терена в началните минути, като домакините имаха предимство на своя „Крейвън Котидж”.

Воденият от Михаел Лаудруп състав не се смути и изравни играта след 15-ата минута. Суонзи стигна до първи гол в 19-ата минута.
Нейтън Дайър шутира, вратарят Стокдейл успя само да избие и с акробатично воле Дани Греъм ознаменува с гола завръщането си сред титулярите – 0:1.

Идеите в играта на Фулъм липсваха и феновете започнаха да недоволстват още преди почивката, която дойде при минимален аванс за гостите.
Втората част стартира с по-вдъхновяваща игра на домакините, но удар на Браян Руис мина много близо до гредата.

Вместо изравнителен гол, вратарят Стокдейл подари второ попадение на Суонзи. Стокдейл изрита топката силно в краката на Бреде Хангеланд, Пабло Ернандес овладя и намери Де Гузман, който матира стража за 0:2 в 52-ата минута.

Тремел спаси нов шут на Руис, но в 56-ата минута извади топката от мрежата и Фулъм се върна в мача. Димитър Бертбатов стреля от воле, Тремел спаси, но Браян Руис довкара за 1:2. При гола гостите протестираха, че топката се е ударила в Саша Ритер, който бе в засада, но съдиите зачетоха попадението.

Последва силен натиск на „Котиджърс”, но гол на Бербатов бе отменен за засада. Бербо прати в мрежата след спасен удар на Карагунис, но страничният рефер маркира засада.

Дъждът в Западен Лондон се засили, а Фулъм търсеше изравнителния гол. Де Гузман опита да убие интригата, но Стокдейл този път спаси ниския му изстрел.

В края домакините сякаш се умориха, а уелския тим завърши по-добре мача.

Няколко пропуска в заключителните минути не се оказаха фатални за „лебедите” и Суозни спечели с 2:1 на „Крейвън Котидж”.

След само една победа в последните си 12 мача от Премиършип, Фулъм има 21 точки на 14-то място в таблицата. Лондончани са само на 4 точки пред зоната на изпадащите. Суонзи е 9-ти с 28 пункта.