Гришо отнесе и бомбардировача Раонич

Българинът на 1/4 финал в първия си турнир за 2013-а година

Първата ракета на България Григор Димитров записа страхотен успех още в началото на 2013 година, след като победи световния номер 13 Милош Раонич с 6-4, 6-3 на турнира в Бризбейн.

Димитров бе безпощаден при подаванията си и спечели всички 26 точки при вкаран първи сервис, отразявайки и двете възможности за пробив, които се откриха пред съперника му.

Раонич, който бе поставен под номер 2 в основната схема на турнира, така и не успя да постави българина под напрежение и допусна по един пробив в двата сета, за да загуби след час и 2 минути.

На четвъртфиналите Гришо ще се изправи срещу победителя от двубоя между Юрген Мелцер и Давид Гофен.

С достигането си до най-добрите осем в Бризбейн Димитров си осигури 45 точки за световната ранглиста и 12 090 долара от наградния фонд.

ЖАЛКО! Гергана Топалова загуби на "Уимбълдън"