Лудогорец отива на силен турнир в Испания, почва срещу Александър Тонев

Лудогорец отива на силен турнир в Испания, почва срещу Александър Тонев

Шампионите от Разград ще играят на "Марбея Къп", където са още Динамо (К), Рубин, Оцелул и Динамо (Б)

Лудогорец прие поканата за участие в престижния турнир "Марбея Къп", който ще се проведе на 4, 7 и 10 февруари в едноимения испански курорт. Още през декември миналата година организаторите афишираха желанието си българският шампион да се включи в надпреварата, която освен купа има и награден фонд, съобщават шампионите чрез официалния си сайт.

В "Марбея Къп" ще участват популярни отбори от Източна Европа, сред които игралият в групите на Шампионската лига и продължаващ в схемата на елиминациите на Лига Европа Динамо (Киев), както и руският Рубин (Казан), също класирал се за 1/16 финал във втория по значимост турнир на Стария континент. Румънските Оцелул и Динамо (Букурещ), грузинският Торпедо (Кутаиси), бразилският Атлетико (Паранензе) и Лех (Познан) са останалите тимове, които ще спорят за трофея.

На 4 февруари Лудогорец стартира именно срещу полския клуб, където играе националът Александър Тонев. Ако победи, Лудогорец ще се изправи срещу спечелилия в двубоя Динамо (Киев) - Оцелул.

С всяка година интересът към "Марбеля Къп" нараства. Именно по тази причина мачовете от предстоящото издание ще бъдат предавани директно в Украйна, Румъния, Полша и Русия. Лудогорец е в напреднала фаза на преговори за продажба на телевизионните права за България на турнира и е много вероятно любителите на футбола да наблюдават на живо двубоите от надпреварата в популярния испански курорт.

Лагерът на Лудогорец в Испания започва на 2 февруари и ще продължи до 21 февруари. Освен в "Марбеля Къп" "орлите" ще вземат участие и в друг престижен турнир. Както вече беше обявено зимната подготовка на Лудогорец започва на 10 януари. Шампионите се събират в София, откъдето ще пътуват за първия лагер в Анталия (14.01.2013 г.- 29.01.2013 г.) 

Георги Миланов и Динамо Букурещ загубиха градското дерби с ФКСБ

Отборът на българина отстъпи с 1:2

Керкез: Можеше и да спечелим

Има неизвестност в клуба, призна треньорът на Ботев (Пд)

Веласкес: Най-доброто ни полувреме под мое ръководство

Треньорът разочарован от изпуснатата победа

Президентът на БФС Георги Иванов награди футболни дейци в София

Вижте подробности

Напрежение на "Герена": Фенове на Левски нахлуха на пистата (ВИДЕО)

Инциденти в сектора за гости

Фенове на Левски псуват Попето

Халфът се завърна на "Герена", но с екипа на Ботев (Пловдив)

Йовичевич: Лудогорец заслужаваше поне точка на „Лаута“

Треньорът на шампионите коментира загубата от Локомотив в Пловдив

Душан Косич: Няма как да победиш Лудогорец без късмет

Треньорът на Локомотив (Пловдив) коментира успеха над шампионите

Краят на една ера: Мюлер си тръгва от Байерн

25 години по-късно нападателят е със статут на ненужен