Спортен клуб ЦСКА отличи най-добрите си спортисти, треньори и спортни деятели за 2012 година (ВИДЕО И СНИМКИ)

Футболният клуб на "червените" не спечели нито един приз

Обединен спортен клуб ЦСКА награди най-изявените си спортисти, треньори и спортни деятели, допринесли за развитието на "червените" клубове през 2012 г.

На пищна церемония в Централния военен клуб за най-добър спортист бе отличен самбистът Борис Борисов, европейски вицешампион в категория до 62 кг. За най-добра при дамите пък бе избрана световната шампионка от Минск в същия спорт Ваня Иванова (кат. до 64 кг).

Подгласник при мъжете остана първенецът от световното първенство по плажна борба при юношите Георги Вангелов, а при жените Джанан Манолова (борба) и Магдалена Върбанова (самбо).

"Червените" състезатели от направленията джудо, самбо и сумо спечелиха повече медали от всички останали клубове с марката ЦСКА и логично техният клуб бе обявен за най-добър.

Отборът по водна топка, завоювал титлата и Купата на България, бе обявен за най-добър в мъжкото направление, а при дамите победителки станаха волейболните шампионки.

Със специален приз за изключителни успехи и спортно дълголетие бе удостоен носителят на 4 олимпийски медала Йордан Йовчев.

Наградата световен тандем със световен принос получиха Михаил Таков и Кубрат Пулев, съответно треньор по бокс и европейски шампион по бокс за професионалисти в тежка категория. Треньор номер 1 на България за 2012 година Михаил Таков каза, че целият му живот - и като състезател, и като треньор, е свързан с ЦСКА.

Футболният ЦСКА не бе отличен по никакъв начин в класацията.

Церемонията бе уважена от едни от най-големите български спортисти за всички времена - олимпийската шампионка и световна рекордьорка на висок скок Стефка Костадинова, председател на Българския олимпийски комитет, треньор номер 1 на България по футбол за 20-ти век Димитър Пенев, двукратният олимпийски шампион по вдигане на тежести Норайр Нурикян, олимпийските шампионки по гребане Светла Оцетова и Здравка Йорданова, легендарният вратар на футболния отбор от 80-те години на миналия век Георги Велинов и др.

Президентът на ОСК ЦСКА Георги Калчев, бивш европейски шампион и бивш световен вицешампион по борба, връчи първата награда на министъра на отбраната Аню Ангелов, който каза: "Не знам да имам големи заслуги към ЦСКА, но съм съпричастен към успехите, както и към неуспехите. Само ЦСКА!".