2. Локомотив (Пд)
  3. Локо (Пловдив) надви минимално Калиакра с гол в края

Локо (Пловдив) надви минимално Калиакра с гол в края

Отборът на Локомотив (Пловдив) победи с 1:0 втородизивионния Калиакра (Каварна) в първата си контрола за 2013-та година

Локомотив Пловдив постигна минимална победа с 1:0 над Калиакра Каварна в първата си контрола през подготвителния сезон. Срещата се игра на стадиона на "Гранд хотел Варна". Единственото попадение в мача падна в 89-та минута след автогол на вратаря Димитър Илиев.

През първата част играчите на Локомотив Пловдив бяха по-активният отбор, но трудно създаваха сигурни голови положения. В 17-та минута символичните домакини от Пловдив можеха да открият резултата, след като Арестид Бахин стреля много опасно с глава, но вратарят на Калиакра спаси удара му. В В ответната атака Калиакра имаше възможност да поведе в резултата, но Джунейд Яшар стреля в аут от десетина метра по диагонал от дясно.

В 33-та минута реферът на двубоя не зачете гол на Арестид Бахин заради засада. В 41-та минута отново Джунейт Яшар бе изведен в чиста позиция срещу вратаря на Локомотив Пловдив Йордан Господинов, но стражът на черно-белите успя да парира удара на играча на Калиакра.

През първото полувреме Александър Събев от Калиакра и Костадин Марков от Локомотив получиха жълти картони за груби нарушения. През второто полувреме отново Локомотив бе по-активният отбор. В 59-та минута съдията отново не зачете попадение на Джефри Ешън за пловдивчани заради нарушение на негов съотборник в атака.

В 75-та минута Четин Садула стреля можеше да отбележи гол за Локомотив, но след удара му топката попадна право в ръцете на вратаря. Победното попадение падна минута преди края, след като Христо Стамов опита лек удар почти от аут линията, а вратарят Димитър Илиев с неумела намеса си вкара топката в собствената мрежа.

През второто полувреме жълти картони получиха Дарин Андонов от Калиакра и Христо Стамов.

В следващата си контрола отборът на Локо (Пловдив) ще се изправи срещу Черноморец (Бургас). Мачът е на 26-ти януари.

Състав на Локо (Пловдив): Господинов, Марков, В. Георгиев, Атанасов, Кавдански, Златински, Д. Георгиев, Маламов, Абушев, Диего, Бахин (Жилков, Мечечиев, Ковачев, Стамов, Станков, Михайлов, Запрянов, Еме, Жефре, Садула)