2. Други спортове
  3. България запази шансове за първо място в евроквалификационен турнир

България запази шансове за първо място в евроквалификационен турнир

Националите ни по футзал победиха се наложиха над Уелс с 2:1

Отборът на България победи Уелс с 2:1 и съхрани шансовете си за първото място място в евроквалификационния турнир по футзал, чийто домакин е Благоевград.

Мачът тази вечер в зала "Скаптопара" не започна по най-добрия начин за селекцията на треньора Венелин Иванов, въпреки че българските футболисти излязоха много мобилизирани и с желание за успех. Шансът се усмихна за футболистите от Уелс, които успяха да вкарат топката в мрежата за 0:1 при едно сериозно разбъркване, при което остана съмнение за нарушение срещу българския вратар.

Въпреки неудачното начало, българските футболисти овладяха топката, атакуваха почти през цялото време и след многобройни пропуски до почивката успяха само да изравнят. Картината на терена не се промени и през вторите 20 минути на двубоя и логично се стигна до 2:1 за България. Няколко добри намеси на вратаря на Уелс, както и многобройните пропуснати положения от българските нападатели лишиха тима на България от заслужено по-убедителен успех. Така след първите си два мача - равенство с Армения (0:0) от вчера и днешната победа с 2:1 над Уелс, българският отбор е втори във временното класиране след състава на Гърция.

Гръцкият тим се очерта като фаворит след двете разгромни победи, които постигна вчера и днес - с 5:1 над Уелс и 5:0 над Армения. Арменците са трети с една точка, а съставът на Уелс е последен - без нито една.

Утре е почивен ден за отборите. В събота, 26 януари, са последните мачове, които ще определят крайното подреждане в евроквалификацията - Уелс - Армения (16:00 часа) и Гърция-България (18:30 часа). Турнирът се провежда под егидата на УЕФА. Победителят от квалификационния кръг ще получи правото да играе в следващ турнир, на който ще се определят участниците в Европейското първенство по футзал.