3. Левски стигна до 3:3 с Виктория Пилзен в мач на грешките

Левски стигна до 3:3 с Виктория Пилзен в мач на грешките

"Сините" губеха през почти целия двубой, но в края пропиляха шанса да вземат първа победа за годината

Левски направи атрактивно равенство 3:3 с лидера в чешкия елит Виктория (Пилзен) във втората си контрола за годината на кипърска земя. „Сините”, които играха изцяло в бяло в този двубой, изоставаха с 0:2 и 2:3, но намериха сили да изравнят.

Така Левски вече има загуба и равен на лагера в Агия Напа. В първата си зимна контрола момчетата на Илиан Илиев загубиха с 0:2 от швейцарския Аарау.

Любопитно е, че ЦСКА на два пъти завърши при същия резултат 3:3 на своя лагер в Анталия. В четвъртък вечер „сините” се прибират в България.

Илиан Илиев заложи на три от новите попълнения като титуляри – вратарят Михаил Иванов и халфовете Стефан Велев и Милен Василев.

Мачът в комплекс „Алфа център” до Ларнака започна кошмарно за Левски. В третата минута Дурич се измъкна от защитата, получи пас и намери долния ляв ъгъл за 0:1 в полза на Виктория.

„Сините” се активизираха, но Стефан Велев на два пъти стреля в аут, а Даниел Димов засече с глава центриране от корнер, но над вратата.
Новият страж Михаил Иванов предотврати сигурен гол в 20-ата минута, като показа отличен рефлекс и извади удар с глава на Бакош.
Малко по-късно Иванов и Везалов не се разбраха и комично изкараха топката в корнер.

Чехите получиха дузпа в 36-ата минута. Нуно Пинто направи нарушение в наказателното поле, което бе бурно оспорвано от българския отбор. Въпреки това капитанът на Виктория – Лимберски спокойно копна в центъра на вратата и удвои – 0:2.

До почивката Левски стигна до много важно попадение, с което намали. Пет минути след дузпата Стефан Велев вкара първия си гол с екипа на Левски. Той пое пред наказателното поле и с премерен удар в долния ъгъл върна интригата – 1:2.

На почивката Илиан Илиев направи три промени. Пламен Илиев, Жоао Силва и Прохазка се появиха на терена, а Мишо Иванов, Станислав Ангелов и Де Карвальо бяха заменени.

Португалският нападател вкара гол след само две минути на терена.  Милен Василев центрира добре и Жоао Силва отблизо засече за 2:2.

Пламен Илиев спаси опасен удар с глава. Милен Василев направи хубав пробив, но завършващият му удар бе слаб.

Роман Прохазка бе големият грешник в 62-ата минута. Словакът загуби топката пред наказателното поле на Левски, Бакош стреля, Пламен Илиев изби удара в напречната греда, но пак Бакош притича и на празна врата направи 3:2 за участника в Лига Европа.

И тук Левски отвърна бързо, за да изравни отново след 7 минути. Този път бе ред на Виктория да сбърка фатално. Вратарят на чехите сбърка един пас, Гаджев пресече, финтира го и на празна врата оформи крайното 3:3.

До края Прохазка направи най-големият пропуск, който можеше да донесе победа на Левски.

Левски се връща в България в четвъртък вечер след реми и загуба в Кипър.

3:3 Гаждев '69

Стартов състав на Левски: Иванов – Мулдер, Д. Димов, Везалов, Пинто – Ангелов (к), Гаджев, Велев, Йорданов, Василев – Де Карвальо
През вотрата част в игра се появиха: Илиев, Попадийн, Милиев, Ели, Прохазка, Б. Цонев, Вутов, Йовов, Силва

Novsport.com проследи на живо най-интересните ситуации в мача, благодарение на официалния сайт на "сините"!

90' КРАЙ НА МАЧА!!! ЛЕВСКИ - ВИКТОРИЯ ПИЛЗЕН 3:3!!!

88'Пламен Илиев хвана далеч шут към неговата врата

79' Далечен удар на Боби Цонев излезе в аут

71' Пропуск на Роман Прохазка. Левски направи добра атака, Вутов центрира по крилото, словакът стреля с глава, но в тялото на вратаря.

69' ГООООЛ ЗА ЛЕВСКИ - 3:3!!! Владимир Гаджев пресече пас на вратаря на чехите, финтира го и лесно вкара за 3:3!!!

62' ГОЛ ЗА ВИКТОРИЯ ПИЛЗЕН!!! Прохазка загуби топката фатално, Бакош стреля, Пламен Илиев отби в гредата, но при добавката пак Бакош не сбърка и вкара на празна врата! Левски губи с 2:3!

61' Далечен удар на Вутов попада в ръцете на вратаря на Виктория Пилзен.

53' Милен Василев излъга няколко футболисти на Виктория, влезе с топката в наказателното поле на чехите, но стреля слабо в ръцете на вратаря.

50' Пламен Илиев спаси опасно положение, като извади удар с глава на футболист от Виктория

48' ГООООЛ ЗА ЛЕВСКИ!!! Жоао Силва е точен от няколко метра и изравнява след пас на Милен Василев! Левски върна двата гола пасив - 2:2!!!

46' Сините започват втората част с три промени - Пламен Илиев замени Мишо Иванов, Жоао Силва смени Де Карвальо, а Прохазка зае мястото на Станислав Ангелов.

46' Начало на второто полувреме!

45' Край на първото полувреме! Левски - Виктория Пилзен 1:2!

43' Чудесна контраатака на Левски. Мюлдер обаче не успя да подаде към Василев, който беше сам срещу вратаря.

41' ЛЕВСКИ БЕЛЕЖИ - 1:2!!! Стефан Велев вкара своя първи гол за Левски с хубав удар в долния ъгъл от границата на наказателното поле! Левски се връща в мача!

40' Ъглов удар в полза на Левски, Везалов стреля с глава, но над вратата на Козачик

36' ГОЛ ОТ ДУЗПА ЗА ПИЛЗЕН - 0:2!!! Нуно Пинто извърши нарушение в наказателното поле и въпреки протестите на Левски, капитанът на чехите Лимберски технично копна в центъра на вратата - 0:2

22' Неразбирателство между Везалов и Мишо Иванов за малко да доведе до гол във вратата на Левски. В крайна сметка топката се удари във вратря и излезе в корнер. Момент на разконцентрираност можеше да струва скъпо...

20' Бакош намери добре топката с глава, но Михаил Иванов прояви чудесен рефлекс и спаси втори гол!

18'  Фаул пред наказателното поле на Левски. Шут, топката се удари в стената и се върна към Чесовски, който от 20 метра стреля в аут.

14' След центриране от корнер Димов стреля с глава над вратата.

8' Велев стреля над вратата от 20 метра

7' Корнер в полза на Левски. Футболист на Виктория Пилзен изчисти топката, тя попадна във Велев, който стреля от въздуха в аут

3' ГОЛ ЗА ВИКТОРИЯ ПИЛЗЕН!!! Чехите повеждат в самото начало след бърза атака! След контраатака отляво Дурич бе изведен сам срещу вратаря и прати топката в долния ляв ъгъл. Левски - Виктория Пилзен 0:1!

1' Начало на мача!

0' Съставът на Виктория Пилзен: Козачик – Лимберски, Хеда, Чесовски, Резник, Торал, дарида, Бакош, Дурищ, Коврик, Течл
Резерви: Павлик, Коншо, Чочолошек, Фило, Земан, Петрашек, Кундъл, Адамов

0' Левски запова мача със следния състав - Михаил Иванов, Дъстли Мюлдер, Даниел Димов, Димитър Везалов, Нуно Пинто, Станислав Ангелов, Стефан Велев, Илиян Йорданов, Милен Василев, Владимир Гаджев, Базил де Карвальо
Актьорът, изиграл Гунди, ще бъде специален гост на Ботев Пловдив - Левски

Актьорът Павел Иванов, който играе Георги Аспарухов, във филма "Гунди - Легенда за любовта" ще бъде специален гост на мача между Ботев Пловдив и Левски

Ветераните на Левски победиха Хасково на турнир в памет на Александър Костов

Ветераните на Левски победиха с 3:2 Хасково в демонстративен мач от турнира в памет на легендарното крило Александър Костов

Томаш: Ако си мислим, че сме голямата работа, ще имаме проблем

Старши треньорът на ЦСКА Александър Томаш даде пресконференция преди домакинството на Септември

Илиан Илиев: Треньорът има доста изисквания

Халфът на ЦСКА – Илиан Илиев-младши, сподели очакванията си преди домакинството на Септември София в събота

БФС и НСА сключиха споразумение за сътрудничество

Ректорът на Национална спортна академия, проф. Красимир Петков и президентът на Българския футболен съюз Георги Иванов подписаха договор за сътрудничество

ЦСКА задържа Линдсет с двойна заплата

Ръководството на ЦСКА ще предложи двойна заплата на Джонатан Линдсет

Балъков и Акрапович варианти за Хебър

Не едно или две, а цели 15 имена се борят за треньор на Хебър

Славия следи ситуацията с вратар на ЦСКА

Славия следи ситуацията с вратаря на ЦСКА Димитър Евтимов и е възможно "белите" да го привлекат като свободен агент през зимата