Лалева се класира на четвърто място във финал "Б"

Българката Габриела Лалева се класира на четвърто място във финал "Б" в спринта на 60 метра с резултат от 7,59 секунди на турнира по лека атлетика в Линц (Австрия).

Преди това Лалева остана втора в трета квалификационна серия със 7,54 секунди, което беше общо осмо време и трябваше да прати българката във финал "А", но организаторите решиха да дадат предимство на Наташа Хейстингс (САЩ).

Хейстингс, световна шампионска с щафетата на САЩ на 4 по 400 метра, не участва в квалификациите, въпреки че беше заявена в първа серия, а бяга директно на финала, в който се класира трета със 7,36 секунди.

Победителка стана Лекиша Лоусън (САЩ) със 7,31 секунди, а втора се нареди Хана-Мари Латвала (Финландия) със 7,34 секунди. Другата българка Карин Околие, която трябваше да се състезава в четвърта квалификационна серия, се отказа.