Берое победи Любимец с 3:0 (СНИМКИ)

Дошлият на проби Игор Джоман изигра цял мач

В третата си контрола от зимната подготовка "Берое" постигна трета поредна победа. "Заралии" се наложиха с 3:0 над "Любимец 2007" (Любимец). И трите попадения паднаха след почивката. Венцислав Христов откри в 55-ата минута, Симен Мечев покачи в 69-ата, а крайния резултат оформи Дончо Атанасов в 86-ата минута на мача, съобщават от старозагорския клуб.

Във втората минута Венцислав Христов стреля отлично от около 20 метра, но Диян Вълков успя да избие. Дошлият на проби Игор Джоман стреля в 12-ата минута по земя, но топката попадна право в ръцете на Диян Вълков.

Четири минути по-късно след добра комбинация между Венцислав Христов и Дончо Атанасов последният бе намерен на удобна позиция - той стреля към вратата, но топката мина покрай рамката. В 18-ата минута Венцислав Христов получи изненадващо за самия себе си топката пред наказателното поле и стреля, но топката излезе в аут.

11 минути по-късно бившият играч на Берое Антон Огнянов получи топката на 23 метра от вратата и стреля добре от дистанция, но кълбото мина покрай рамката.

В 33-ата минута при опасна атака за Берое топката попадна към Тодор Христов, който навлезе в наказателното поле и пробва удар, но той бе блокиран от защитник на гостите.

Многоходова комбинация на Мартин Райнов и Тодор Христов в 35-ата минута завърши с удар на първия. Топката обаче попада в ръцете на Диян Вълков.

След почивката Берое бе по-активния тим.

В 54-ата минута Венцислав Христов се разписа за 1:0. Атанас Зехиров подаде към Венцислав Христов, който на около 3-4 метра от наказателното поле овладя, след това напредна и навлезе в наказателното поле на Любимец, като имаше срещу него двама играчи на "Любимец", които обаче не го пресрещнаха и той с добър удар прати топката под напречната греда.

Второто попадение за "Берое" дойде в 69-ата минута когато Симеон Мечев стреля от границата на наказателното поле на "Любимец" и прати топката в горния ляв ъгъл на вратата за 2:0.

В 76-ата минута Тодор Христов отправи хубав диагонален удар, но топката не попадна в целта след като Рашков изби акробатично в корнер.
Четири минути преди края на редовното време резултатът стана 3:0. Дончо Атанасов се разписа след центриране от корнер на Тодор Христов при което Иво Иванов свали топката с глава.

В 88-ата минута Иво Иванов навлезе в наказателното поле и пробва удар, но неуспешен.

Берое (Стара Загора) - Любимец 2007 (Любимец) 3:0
голмайстори: 1:0 Венцислав Христов 55', 2:0 Симеон Мечев 69', 3:0 Дончо Атанасов 86'