Джокович смаза Рошу и даде комфортен аванс на Сърбия

Сърбите водят с 2:0 срещу домакина Белгия

Номер 1 в световната ранглиста Новак Джокович  даде аванс от 2:0 победи на шампиона от 2010 година Сърбия срещу домакина Белгия в мача от първия кръг на Световната група на турнира за Купа "Дейвис", неофициално световно отборно първенство по тенис за мъже.

Джокович, който в неделя спечели трета поредна титла на Откритото първенство на Австралия, наниза 20 аса при убедителния успех над Оливие Рошу с 6:3, 6:2, 6:2 за 99 минути. Сърбинът не даде нито една възможност за пробив на съперника си и завърши с 59 печеливши удара.

Преди това в първия сингъл за деня Виктор Троицки обърна първата ракета на белгийците Давид Гофен с 1:6, 3:6, 7:6(5), 6:4, 6:4 след почти четири часа игра.

22-годишният Гофен сервираше за мача при 5:4 в третия сет, но допусна пробив, а след това загуби с 5:7 точки в тайбрека.

В следващите два сета белгиецът показа нерви в решаващите моменти, което помогна на Троицки да стигне до крайния успех. Така Сърбия е само на победа от класиране за четвъртфиналите.