Рилски спортист пречупи Черно море със страхотна трета част

Рилски спортист се изравни с лидера Лукойл

Със страхотна игра в третата четвърт Рилски спортист победи гостуващия Черно море Порт със 100:83 (33:22, 21:25, 37:13, 9:23) в първи мач от 15-ия кръг на Националната баскетболна лига за мъже.

Така възпитаниците на Росен Барчовски събрафха 26 точки и се изравниха с лидера Лукойл Академик, който утре гостува на Черноморец (Бургас). Левски, който в събота приема ТЕСИ България, е трети с 25 точки.

Домакините стартираха силно и след 5 минути игра дръпнаха с 16:9, а до края на първата четвърт авансът им премина 10 точки. В 15-ата минута момчетата на Росен Барчовски продължиха да доминират и увеличиха преднината си до 48:33. Последваха някои неточности на самоковци и след серия от 14:6 точки гостите намалиха пасива си до само 7 точки на почивката, с което върнаха интригата в срещата.

Домакините започнаха по-активно през второто полувреме и само за 95 секунди възстановиха двуцифрената си преднина при 63:50. В последствие след серия от 12:0 за малко повече от три минути Рилски спортист дръпна със 78:55. След нова поредица от 13:3 точки авансът на домакините премина 30 точки, а краоят на третата част дойде при 91:60, което окончателно предреши мача в полза на домакините.

До края срещата се доиграваше, а варненци успяха да направят загубата си малко по-почетна. Тери Смит завърши с 22 точки и 8 борби за домакините, Христо Захариев добави 20 точки, а Бранко Миркович се отличи с 16 точки и 8 асистенции. Тихомир Желев беише най-полезен за варненци с 16 точки и 9 борби. Милчо Борисов вкара 15 точки.

Случи се: ЛА Лейкърс избра сина на ЛеБрон Джеймс в Драфт 2024

Брони Джеймс беше избран под номер 55 от "езерняците"

Детройт уволни треньора си след само един сезон

"Буталата" записаха историческа анти серия през миналата кампания с 28 поредни загуби